مسئولان آمریکایی: موضع آنکارا در قبال کردهای سوریه مانع جنگ علیه داعش است

روزنامه وال استریت ژورنال در پی تهدید اردوغان به آمریکا مبنی بر اینکه بین آنکارا و کردهای سوریه یکی را انتخاب کند، نوشت: واشنگتن معتقد است که موضع آنکارا در قبال کردها یکی از موانع اصلی در حل و فصل بحران سوریه و مبارزه با داعش است.

این روزنامه به نقل از مسئولان آمریکایی نوشت، موضع خصمانه ترکیه در قبال نیروهای کرد سوریه که از کارآمدترین هم‌پیمانان واشنگتن در مبارزه با داعش به شمار می‌آیند، تلاش‌ها برای انجام اقدامات جنگی کارآمدتر علیه این گروه تروریستی را از بین می‌برد.
وال استریت ژورنال افزود که آنکارا چندین بار به اطلاع آمریکا رسانده است که کردهای سوریه سلاح‌هایی به حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) می‌دهند که این حزب از این سلاح‌ها در ترکیه استفاده می‌کند و این در حالی است که واشنگتن این اتهام‌ها را بی‌اساس می‌داند.
مساله قاچاق سلاح موضوعی بود که در جریان سفر جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا به ترکیه مطرح شد و مسئولان ترکیه‌ای پس از آن تاکید کردند که در صورت ادامه قاچاق سلاح، آنکارا آماده بمباران هم‌پیمانان آمریکا در سوریه است.
پیشتر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اخیرا به مسئولان آمریکایی نسبت به حمایت از نیروهای کرد سوریه هشدار داد و از آنها خواست تا در مورد شراکت خود تصمیم بگیرند و بین ترکیه و کردهای حامی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه یکی را انتخاب کنند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.