بیانیه شرکت راه آهن دولتی ایتالیا درمورد همکاری با ایران

شرکت راه آهن دولتی ایتالیا موسوم به فروی دلو استاتو( اف اس) اعلام کرد: این شرکت روز سه شنبه توافقنامه ای با همتای ایرانی خود برای توسعه سیستم راه آهن ایران امضا کرده است.

 شرکتهای خارجی پس از لغو تحریمهای اعمال شده علیه ایران در ارتباط با برنامه هسته ای در ماه گذشته مشتاق به بهره برداری از فرصت های اقتصادی هستند. 
'رناتو ماتسونچینی'مدیر اجرای شرکت فروی این توافقنامه را با محسن پور سید آقایی معاون وزیر حمل و نقل و رئیس راه آهن ایران در جریان سومین ماموریت تجاری ایتالیا به تهران طی ماه های اخیر امضا کرد. 
دربیانیه فروی آمده است : این توافقنامه یک اعتبار صادراتی پنج میلیارد یورویی (۶۵/۵ میلیارد دلاری ) را از جانب ایتالیا به شرکت راه آهن ایران در بر می گیرد. 
این بیانیه می افزاید : گروه اف اس در مورد خطوط راه آهن سریع السیر و متعارف از جمله برنامه کامل پرسنل آموزشی به راه آهن ایران کمک خواهد کرد. 
این شرکت گفت : اف اس در 'خط مقدم ' برنامه ریزی و احداث خطوط راه آهن سریع السیر بین شهرهای تهران و همدان و اراک و قم قرار خواهد داشت. 
در بیانیه خاطرنشان شده است که ایران در صدد توسعه شبکه راه آهن خود به ۲۵ هزار کیلومتر از ده هزار کیلومتر فعلی است و ۷۵۰۰ کیلومتر آن در دست احداث است. 
ماه گذشته ، ایتالیا برای حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در تلاش برای برقراری مجدد مناسبات تجاری به دنبال پایان تحریم ها فرش قرمز پهن کرد. 
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.