آخرین مطالب سرویس

علمی

درمان آلزایمر با نور و اکسیژن!

یکی از علل ابتلا به آلزایمر که به‌طور مداوم بررسی می‌شود پلاک‌های مغزی است که نقشی اساسی در پیشبرد بیماری دارد و محققان در حال بررسی روش‌هایی برای از بین بردن این پلاک‌ها یا جلوگیری از تشکیل آنها هستند.

آزمایش موفقیت‌آمیز فضاپیمای جف بزوس

شرکت فضایی «بلو اوریجین» توانست با موفقیت اولین تمرین فضانوردی را قبل از پرتاب موشک نیوشپرد به پایان رساند.موشک مذکور پرتاب و فرود خوبی داشت و این موضوع شرکت مذکور را یک قدم به گردشگری فضایی واقعی نزدیک‌تر کرد.

پرورش عضله انسان در جنین خوک!

دانشمندان موفق شدند برای اولین بار عضلات انسان را در جنین خوک رشد دهند و این شیمرهای خوک-انسان که به تازگی ساخته شده‌اند می‌توانند برای مراقبت‌های بهداشتی انقلابی باشند.

این مواد غذایی سرطان‎زا را بشناسید

متخصص تغذیه با بیان اینکه استفاده از شیر و گوشت دام‌هایی که از نان‌های کپک زده استفاده می‌کنند می‌تواند موجب ابتلا به سرطان شود، گفت: آجیل‌هایی که در کنار خیابان عرضه می‌شوند می‌تواند سم را وارد بدن کند.

ماسک‌زدن به درمان کرونا کمک می‌کند؟

ماسک می‌تواند از انتشار ویروس سارس-کوو-۲ که ایجاد کننده‌ی بیماری کووید-۱۹ است جلوگیری کند اما اکنون محققان از موسسه‌ی ملی سلامت(NIH) شواهدی از مزیت دیگر ماسک را یافته اند: رطوبت داخل ماسک می‌تواند به مبارزه با بیماری‌های تنفسی مثل کووید-۱۹…

شگرد کرونا برای نجات خودش!

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که کروناویروس می‌تواند با حذف کردن بخشی از توالی ژنتیکی خود، از واکنش‌های سیستم ایمنی بدن فرار کند.