محسنی‌اژه‌ای: اگر لازم باشد در مورد سوئیت بقایی و دستخط او توضیح داده خواهد شد

سخنگوی قوه‌قضاییه اعلام کرد اگر لازم باشد دادستان تهران درباره دست خط بقایی در مورد انتقال از سوییت و امکانات دیگر توضیح خواهد داد.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در ۱۱۵ مین نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک پیشاپیش به مناسبت روز خبرنگار گفت : کار خبرنگاری کاری سخت و پر مسئولیت است و امیدواریم همه شما توفیق داشته باشید دینی که به نظام و شهدا و آحاد جامعه دارید به درستی انجام دهید.

او در پاسخ به این سوال که بقایی اخیرا بعد ا آزادی از زندان اظهاراتی را علیه قوه و شخص شما مطرح کرد و ادعاهایی درباره برادر رییس جمهور مطرح کرد گفت: آنجا که لازم است دادستان تهران توضیح می‌دهد. من فقط توصیه به دوستان دارم وقتی زبان به نامهربانی باز کردند از مرز قانون خارج نشوند. دست خط ایشان در مورد انتقال از سوییت و امکانات اگر دادستان لازم بداند توضیح خواهند و مسائل مالی مشخص می‌شود.
سخنگوی قوه‌قضاییه ادامه داد: وقتی انسان وارد مبارزه با فساد می‌شود هزینه دارد و باید پرداخت شود. ما با دانه درشت‌ها، یقه سفیدها از جریان‌های مختلف برخورد می‌کنیم. بدیهی است چنانچه افراد کاری کنند که بر ضرر خودشان است، تحت تعقیب قرارگیرند و مدعی‌العموم وارد می‌شود. دادستان تهران نیز با تشخیص خود وارد می‌شود.
معاون اول قوه‌قضاییه در پاسخ به این پرسش که آیا تعاملی در مورد وزیر دادگستری شده است، اظهار کرد: از جمله وزرایی که سه قوه در انتخاب آن نقش دارند وزیر دادگستری است. این فرد از ناحیه رئیس قوه‌قضاییه به دولت پیشنهاد می‌شود و مجلس رای می‌دهد. گزینه‌هایی مطرح هستند. این افراد طبیعتا بصورت رسمی معرفی می‌شوند. معمولا تأملاتی است و قبلش راجع به افراد بحث می‌شود. انشالله با تعامل ظرف این مدت توسط رئیس قوه‌قضاییه به دولت معرفی می‌شود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.