نماینده شیراز: نمی‌توان با تمام دنیا در تضاد بود و درمقابل توقع رفتاری مانند ما داشت

نماینده شیراز در مجلس با اشاره به اینکه اوایل برجام بعضی افراد به بهانه‌های متفاوت مانع ورود سرمایه به کشور شده‌اند، گفت: اوایل برجام حدود ۱۵۰ هیأت برای عقد قرارداد به ایران آمدند اما متاسفانه بعضی به دلایلی اجازه انعقاد قرار دادها را ندادند که ای کاش این کار انجام می‌شد.

علی اکبری  افزود: افرادی که تا روزهای گذشته مخالف برجام بودند اکنون مدعی‌اند چرا برجام به هم خورد.
عضو فراکسیون امید گفت: اگرچه برجام حدود سی و چهار ماه در اختیار کشور ایران بود اما بعضی افراد و مخالفان دولت به دلایل زیاد  اجازه انعقاد قرار‌داد  بسیاری از پروژه‌ها با دیگر کشورها را ندادند.
عضو هئیت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس بیان کرد: اگرچه حدود ۱۵ کشور در اطراف ما حضور دارند اما متاسفانه نتوانستیم با هیچکدام از آنها روابط خوبی برقرار کنیم. کشوری مانند چین روزانه حدود ۱ و نیم میلیارد دلار با آمریکا مراودات  اقتصادی دارد اما در عوض کل مراودات ما با آمریکا به اندازه دو هفته مراودات کشور چین با آمریکا هم  نمی‌رسد.
وی افزود: با توجه به اینکه کشوری مانند آمریکا همواره به دنبال منافع خودش است بنابراین اگر اشتباهی از ما سر زد نباید انتظار سازگاری داشته باشیم.
عضو فراکسیون امید ادامه داد: بنابراین نمی‌توان با تمام دنیا در تضاد بود و در مقابل انتظار داشت همه مطابق دیدگاه‌های ما رفتار کنند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.