بعد از انتخابات کدام بازار ارزان می‌شود؟

انتخابات دو هفته دیگر برگزار می‌شود، بازارهای طلا، سکه، بورس و … احتمالا تحت تاثیر قرار بگیرند، پیش‌بینی‌ها برای این بازارها چگونه است؟

در چند ماه اول پارسال وقتی بورس با سرعت بالایی رشد می‌کرد، برخی از مردم از افت بازار در نیمه دوم سال می‌گفتند. در واقع افت بازار زمزمه‌ای بود که بین گروهی از مردم شنیده می‌شد. افت بورس از دهه سوم مرداد شروع شد.

حالا مردم درباره بازارها پس از انتخابات پیش‌بینی‌ها می‌کنند.

آنچه از اظهار نظر مردم برمی‌آید این است که آنها درباره وضعیت دو بازار بعد از انتخابات با اطمینان بیشتری صحبت می‌کنند. در خصوص بورس وضعیت شاخص را تا زمان انتخابات نوسانی صعودی را پیش‌بینی می‌کنند.

استدلال مخاطبان تجارت‌نیوز این است که بورس روند تعادلی و تا حدودی صعودی خود را حفظ می‌کند اما بعد از انتخابات به احتمال زیاد شاخص کل با افت مواجه شود.

در خصوص بازار فلزات گرانبها به خصوص طلا و سکه مردم با اطمنان بیشتری از افزایش قیمت می‌گویند

بورس

«بورسیان عزیز گول نخورید…. بیائید تو صف فروش این افزایش شاخص موقتی و تا انتخابات است بعد از انتخابات دوباره شروع به نزولی می شود»

«همانطور که بعد از انتخابات آمریکا هیچ دردی از بورس دوا نشد بعداز انتخابات ایران هم هیچ دردی دوا نخواهد شد . و این بلا در تاریخ ایران ثبت و ماندگار خواهد شد.»

«هیچ عاملی و هیچ عاملی فعلا در بورس تاثیر گذار نیست چون مشکل داخلیست ! و تا بعد از انتخابات هم ادامه دارد!»

«تا ۲ یا ۳روز قبل از انتخابات سهامدارها به خیال اینکه خبری خواهد شد تحت تاثیر هیجان اقدام به خرید سهام میکنند وبعد از انتخابات دوباره بورس به حال قبلش بر میگرده»

در این میان عده‌ای نیز امیدوار هستند که وضعیت بورس بعد از انتخابات مثل سابق نیست و بازار با تعادل بیشتری همراه است.

طلا و سکه

«قیمت سکه بعد از انتخابات به بیش از ۱۵ ملیون خواهد رسید الان حباب واقعیه چون باید هرطورشده برای ارامش انتخابات و جذب رای دهنده بازار کنترل بشه.»

«بنده طلا فروش هستم .قرار است که بعد از انتخابات طلا به شدت گران شود و تا تیر ماه صعودی است»

«بعد از انتخابات طلا به شدت گران میشود»

«فکر کنم بعد از انتخابات قیمت ها بالا بره همه منتظر انتخابات هستن»

«قیمت سکه امامی بعد از انتخابات به مرز ۱۵ ملیون میرسه..فقط بخرید.هرکی پول راحت میخاد سریع اقدام کنه.»

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.