نوشیدن مشروبات الکلی در خیابان‌های عربستان

یک کلیپ منتشر شده در فضای مجازی نوشیدن مشروبات الکلی در یکی از محله‌های عربستان را نشان می‌دهد.

به نقل از تابناک، یک ویدیو تکان دهنده نشان داد که یک زن و مرد در یکی از محله‌های عربستان سعودی مشروبات الکلی مصرف می‌کنند.

در این ویدئو، یک زن محجبه از یک مرد سعودی درخواست کمک می‌کند و مرد به او مشروبات الکلی تعارف می‌کند و می‌گوید: «ما مشروبات الکلی داریم و این همان‌چیزی است که می‌تواند به تو کمک کند».
از آغاز سلطنت «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی گاه و بیگاه فیلم‌های تکان‌دهنده‌ای از عربستان منتشر می‌شود که دستخوش تغییرات گسترده‌ای است. بن سلمان اسم این سیاست‌های خود را «اصلاحات اجتماعی» که تحت عنوان «سند چشم انداز ۲۰۳۰» تبلیغ می‌شود، گذاشته و هدف آن را نیز «مدرن سازی جامعه عربستان» معرفی کرده است.

بن سلمان در ابتدای سال ۲۰۲۰ تصمیم گرفت الکل را به بهانه اجلاس ۲۰ به هتل‌های عربستان وارد کند. به گفته منابع دربار سلطنتی، این وظیفه به شرکت «الحکیر» واگذار شده است که شرکت وارد و توزیع کننده مشروبات الکلی در عربستان خواهد بود.

سال گذشته نیز صفحه رسمی نظرسنجی عربستان در توییتر بحث آزادسازی فروش مشروبات الکلی را در این کشور به اشتراک کاربران گذاشت و از کاربران خواست تا نظر خود را درباره آن بیان کنند.

همچنین پس از باز شدن «کلوپ‌های شبانه» حلال در عربستان توسط رژیم آل سعود در سال ۲۰۱۹ مشروبات الکلی حلال در این کشور نیز تبلیغ شد.

بلومبرگ نیز پیش از این اعلام کرده بود که محدودیت‌های اعمال شده بر مشروبات الکلی در عربستان احتمالا طی سال آتی برداشته شوند و پیش‌بینی‌ها به این مساله اشاره دارند که لغو ممنوعیت مشروبات الکلی در عربستان جزئی خواهد بود و می‌توان مجوزهایی را برای رستوران‌ها و هتل‌ها در تعدادی از شهرهای بزرگ و گردشگاه‌ها صادر کرد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.