جدیدترین آمار جهانی مبتلایان، فوتی ها و بهبودیافتگانِ کرونا

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۲۱ میلیون و ۱۲۶ هزار و ۴۸۱ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۵۷۵ هزار و ۵۳۱ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.

۱۹۷ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۷۹۳ نفر از مبتلایان به کووید – ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۰.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۶۶۵ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۸۳ هزار و هند با بیش از ۴۴۰ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۰,۷۶۵,۳۵۶ ۶۶۵,۸۵۸
۲ هند ۳۲,۹۸۷,۶۱۵ ۴۴۰,۵۶۷
۳ برزیل ۲۰,۸۷۷,۸۶۴ ۵۸۳,۳۶۲
۴ روسیه ۶,۹۹۳,۹۵۴ ۱۸۶,۴۰۷
۵ انگلیس ۶,۹۴۱,۶۱۱ ۱۳۳,۱۶۱
۶ فرانسه ۶,۸۲۶,۰۴۲ ۱۱۴,۸۵۶
۷ ترکیه ۶,۴۷۸,۶۶۳ ۵۷,۸۳۷
۸ آرژانتین ۵,۲۰۲,۴۰۵ ۱۱۲,۴۴۴
۹ ایران ۵,۱۰۳,۵۳۷ ۱۱۰,۰۶۴
۱۰ کلمبیا ۴,۹۱۶,۹۸۰ ۱۲۵,۲۳۰

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۸۶ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.