سمیعی: ماموریت من پس از بازی پیکان به اتمام رسید

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: ماموریت من پس از بازی با پیکان تمام شد اما با درخواست سلطانی فر ماندم.

جعفر سمیعی ضمن اشاره به استعفای خود از مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: با پایان یافتن فصل بیستم، ماموریت من هم در پرسپولیس به اتمام رسید. با وجود اینکه لطف دوستان و عزیزان شامل حالم شد تا بمانم و به کارم ادامه دهم اما از آنجا که کارمند بخش دیگری از دولت هستم و به عنوان یک مامور در خدمت پرسپولیس بودم، با پایان دوران ماموریت باید این باشگاه را ترک کنم.

وی افزود: ماموریت من درست در پایان بازی با پیکان در هفته سی‌ام لیگ به اتمام رسید. همان زمان هم موضوع را به سلطانی‌فر، وزیر وقت ورزش و جوانان اعلام کردم اما وی توصیه کرد بهتر است چند روز دیگر هم بمانم. از طرف دیگر، نقل و انتقالات هم در پیش بود و نمی‌توانستیم به همین راحتی از کنار این پروژه عبور کنیم.

مدیرعامل مستعفی باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: با وجود اتمام ماموریت، باز هم ماندم تا کارها را پیش ببرم. بعد از جذب بازیکن و حل مشکلات مربوط به سفر تاجیکستان، در دیدار با سجادی، وزیر جدید ورزش و جوانان موضوع استعفا را مطرح کردم و به وی گفتم دیگر نمی‌توانم در خدمت پرسپولیس باشم. از روز هشتم آبان سال گذشته تا امروز با تمام وجودم، شبانه‌روز در خدمت پرسپولیس بودم و کارنامه و عملکردم مشخص است. برای موفقیت تیم و سربلندی باشگاه جنگیدم و امروز در شرایطی باشگاه را تحویل می‌دهم که نسبت به روزی که مسئولیت مدیریت را برعهده گرفتم، امیدواری‌های بیشتری در آن دیده می‌شود.

سمیعی اضافه کرد: در این ماه‌ها با تمرکز بالایی بر روی مسائلی چون مبارزه با فساد، تزریق افراد متخصص و باتجربه به باشگاه، ارائه بالاترین سطح امکانات به کادرفنی و بازیکنان، همکاری و تعامل با هیات مدیره برای پیشبرد اهداف تعیین شده، خروج از قراردادهایی که پرسپولیس در آن منفعت کمی داشت، آماده‌سازی جهت رسیدن به قرارداد حرفه‌ای با کارگزاران دیگر همچنین ساخت زمینه‌های خصوصی‌سازی تلاش کردیم و این عوامل منجر به آرامش در باشگاه و بهبود رابطه بین باشگاه، کادرفنی و هواداران شد. حالا دیگر پرسپولیس در مسیر مدیریت حرفه‌ای قرار گرفته و فکر می‌کنم دیگر زمان آن رسیده از حضور در باشگاه کنار بروم تا فرد تازه‌نفسی برای ادامه این مسیر به پرسپولیس اضافه شود.

نایب رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس ادامه داد: با وجود اینکه سعی کردم کمتر مصاحبه کنم و بیشتر تمرکزم روی عمل به وعده‌ها باشد اما رابطه محترمانه‌ای بین من و رسانه‌ها ایجاد شد که همیشه برای این ارتباط، احترام قائل خواهم بود و برای تک‌تک عزیزان، منتقدان و حامیان، آرزوی سلامتی دارم. می‌دانم در مجموع، همه آنها دلسوز ورزش کشور هستند. امروز هم مطمئنم پرسپولیس آرامش گذشته را حفظ می‌کند.

سمیعی ادامه داد: امیدوارم شرایط طوری رقم بخورد که با انتخاب فردی جدید و مدیری قدرتمند با حمایت‌های بیشتر از سوی نهادهای مرتبط، به نقاط قوت باشگاه افزوده شود و مدیرعاملی انتخاب شود که مشکلات پیش‌رو را از میان بردارد. جا دارد از سجادی تشکر کنم که اصرار داشت تا بمانم و با استعفای بنده مخالفت کرد اما وقتی دلایلم را شنید، تصمیم مرا قبول کرد.

وی تصریح کرد: و اما هواداران… لازم است اشاره کنم از بدو تاریخ تاسیس باشگاه پرسپولیس، بازیکنان، مربیان و مدیران زیادی آمدند و رفتند اما تنها هواداران هستند که باقی می‌مانند. هوادارانی که صاحبان و مالکان واقعی این باشگاه هستند. این یک شعار نیست، آنها با قلب‌شان از پرسپولیس حمایت و محافظت می‌کنند. در این مدت مسائلی را به چشم دیدم که به من ثابت شد هواداران، روح اصلی باشگاه پرسپولیس هستند.

مدیرعامل مستعفی باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: خدا را شکر می کنم در تمام این مدت مورد وثوق و حمایت هواداران پرسپولیس بودم. هر چند قصد جدایی از این باشگاه را دارم ولی خود را در کنار آنها می بینم. مدیران، بازیکنان و مربیان رفتنی هستند اما باشگاه پرسپولیس به هواداران تعلق دارد. هواداران همه تیم‌ها صاحبان باشگاه‌های محبوب‌شان هستند و مدیران، بازیکنان و مربیان باید بدانند این وظیفه بر دوش‌شان است که فقط برای شادی هواداران بجنگند و برای طرفداران فوتبال احترام قائل باشند. همه لذت فوتبال در لبخند این هواداران معنا می‌شود.

سمیعی اضافه کرد: نقاط قوت پرسپولیس در دوران مدیریت بنده به خاطر تلاش مدیران و همکارانم در باشگاه، کادرفنی و بازیکنان تیم، همچنین حمایت پیشکسوتان محترم بوده و نقاط ضعف‌ آن به بنده برمی‌گردد. از اهالی فوتبال استدعا دارم بنده را بابت این ضعف‌ها حلال کنند. در این مدت تلاش‌ کردیم تیم و باشگاه آسیبی نبینند؛ امیدوارم از این هدف دور نشده‌ باشیم. همچنین نسبت به آینده باشگاه، نگاه مثبت و روشنی دارم و پیش‌بینی می‌کنم بعد از حضور من هم، سریال موفقیت‌های پرسپولیس ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: زیرساخت‌های محکمی برای تحول اداری و اقتصادی ایجاد کرده‌ایم و مدیران بعدی می‌توانند با استفاده از آن، بهترین شرایط را برای تیم بسازند و تا رسیدن به قهرمانی‌های بعدی در لیگ برتر و قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا پیش بروند. التماس دعا، یا علی مدد…

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.