سقف وام ودیعه مسکن ۱۰ هزار میلیارد تومان است

محمودزاده گفت:میزان اعتباری که برای طرح وام ودیعه مسکن در نظر گرفته شده ۱۰ هزار میلیارد تومان است و زمانی که این سقف پر شود، انتهای طرح خواهد بود.

محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش خبری ۲۱ در خصوص وام ودیعه مسکن توضیح داد: تا کنون ۸۷۰ هزار متقاضی برای دریافت وام ودیعه مسکن در سامانه ثبت نام کرده اند و از این تعداد ۱۴۶ هزار و ۵۰۰ متقاضی مدارک خود را تکمیل کرده اند و به شعب بانکی معرفی شده اند.

او در خصوص سقف اعطای وام گفت: میزان اعتباری که برای این طرح در نظر گرفته شده ۱۰ هزار میلیارد تومان است و اگر این سقف پر شود انتهای طرح خواهد بود اما تا زمانی که سقف پر نشود محدودیتی در پرداخت نداریم.

محمود زاده گفت: همه مستاجران که اجاره نامه رسمی با کد پیگیری دارند و خانواده باشند می توانند این وام را دریافت کنند البته این وام به خانم های مجرد بالای ۳۵ سال هم تعلق می گیرد.

او ادامه داد: کسانی که سال گذشته این تسهیلات را گرفته اند تا زمانی که تسویه نکنند نمی توانند دوباره دریافت کنند.

این مقام مسئول در خصوص گلایه برخی مستاجران از شرایط ضمانت این وام توضیح داد: به بانک ها توصیه شده با حداقل ضمانت های ممکن باید اقدام به پرداخت وام کنند اما قوانین داخلی بانک ها متفاوت است.

او افزود: در حال حاضر سرعت پذیرش و پرداخت تسهیلات بهتر شده و توصیه ما این بوده که شرایط تسهیل شود.

محمود زاده گفت: از زمانی که افراد در سامانه ثبت نام کنند و مدارک را تکمیل کنند تا معرفی آنها به بانک کمتر از ۲۴ ساعت زمان طول می کشد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.