آمار جهانی کرونا امروز سه‌شنبه ۱۶ شهریور

آمار جهانی فوت و ابتلا به کرونا امروز سه‌شنبه ۱۶ شهریور اعلام شد.

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۲۱ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۶۹۴ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۵۸۹ هزار و ۱۱۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.

همچنین ۱۹۸ میلیون و ۶۰۶ هزار و ۵۱ نفر از مبتلایان به کووید – ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۰.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۶۶۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۸۳ هزار و هند با بیش از ۴۴۱ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۰,۸۶۵,۷۹۴ ۶۶۶,۵۵۹
۲ هند ۳۳,۰۵۸,۸۴۳ ۴۴۱,۰۷۵
۳ برزیل ۲۰,۸۹۹,۹۳۳ ۵۸۳,۸۶۶
۴ روسیه ۷,۰۳۰,۴۵۵ ۱۸۷,۹۹۰
۵ انگلیس ۷,۰۱۸,۹۲۷ ۱۳۳,۲۷۴
۶ فرانسه ۶,۸۳۹,۴۹۴ ۱۱۵,۰۰۷
۷ ترکیه ۶,۵۱۹,۰۱۶ ۵۸,۳۷۷
۸ آرژانتین ۵,۲۰۷,۶۹۵ ۱۱۲,۶۷۳
۹ ایران ۵,۱۵۶,۹۸۶ ۱۱۱,۲۵۷
۱۰ کلمبیا ۴,۹۱۹,۷۷۳ ۱۲۵,۳۳۱

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۸۷ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

به گزارش ایسنا، براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.