برنامه‌های حسن روحانی برای آینده

توئیت های اخیر،پیام ها و حضور در محافل مختلف این گمانه را تقویت می کند که حسن روحانی برای آینده سیاسی خود برنامه هایی دارد.

به نقل از روزنامه خراسان، ۱۶ سال پیش دفتر سه راه یاسر  و پایان سکوت سید محمد خاتمی برای سال ها تبدیل شد به مهم ترین  نقطه برای تصمیمات سیاسی و برنامه ریزی جریان چپ ؛ ۸ سال پیش هم دفتر ولنجک شد نقطه برو بیای احمدی نژاد و حلقه وابسته به او برای ثبت شدن بر صدر اخبار. حالا چند ماهی می شود که حسن روحانی کلید ساختمان پاستور را به ابراهیم رئیسی تحویل داده است و البته چند ماهی هم می شود که از سکوت سنگین او می گذرد اما کم کم نشانه ها حکایت از روزهای پایانی این سکوت دارد.

در اقدام اول،او در توئیتی که در معرفی آن نوشته شده بود “پایگاه اطلاع رسانی حسن روحانی” درباره تاخت و تازهای طالبان در افغانستان  و به دست گرفتن حکومت توسط این گروه تندرو واکنش نشان داد. چند روز بعد  به مناسبت میلاد حضرت رسول (ص) روحانی بار دیگر توئیتی در حساب کاربری خود منتشر کرد . بعد تر و در اواسط بهمن ماه بود که خبر  جلسه حسن روحانی، ناطق نوری و سید محمد خاتمی حسابی خبرساز شد؛ جلسه ای که بعضی ها می گویند به دعوت روحانی برگزار شد و بعضی ها هم گفتند سید حسن خمینی آن را کلید زده است. در همین زمینه، محمود علیزاده  عضو شورای مرکزی درباره این جلسه از « عزم روحانی برای لیدری دولت سایه» سخن گفت و اظهار کرد :«سران اصلاحات می‌خواهند جمهوریت نظام را احیا کنند. اسحاق جهانگیری هم در جلسات روحانی با سران اصلاحات حضور دارد و هم فکری می‌کند.

دیدار نوروزی روحانی با فعالان سیاسی و اعضای کابینه خود

همتی و اسحاق جهانگیری با کارگزاران در ارتباط هستند و موضوعاتی را در زمینه‌های مختلف   بحث و بررسی می کنند»هنوز سر و صدای جلسات سیاسی روحانی آرام نشده بود که خبر از جلسه اش با اعضای کابینه و صحبت ها و اظهارنظرها درباره احیای برجام دوباره توجهات را به سمت رئیس جمهور سابق جلب کرد.روحانی دربخشی از پیام نوروزی امسالش نوشته بود:”  امیدوارم این روزها که بالاخره ضرورت «مذاکره» به عنوان  ابزاری برای تأمین منافع ملی، مورد پذیرش همگان واقع شده و از دیگر سو جنون یک جانبه‌گرایی نیز کاهش یافته، همه به مسیر درست بازگردند…”روحانی حتی به غیبت ۵ ساله خود در اجلاس خبرگان نیز پایان داد، در نهمین اجلاسیه خبرگان حاضر شد و وقتی نمایندگان مجلس خبرگان به دیدار رهبری رفتند حسن روحانی نیز در این جلسه ،حاضر و این حضور دوباره به مرکز توجهات تبدیل شد.

رئیس جمهور سابق در روزهای آغازین سال جدید نیز به همان شیب ملایم خود برای حضور در رسانه ها و محافل سیاسی ادامه داد؛ در مجلس ختم آیت‌ا… ری شهری حاضر شد و در کنار محسنی ‎اژه‌ای نشست، به دیدار آذری جهرمی وزیر ارتباطات دولت دوازدهم رفت و در ادامه سلسله جلسات خود، با اعضای کابینه اش دیدار کرد که به تازگی  تصویری از این دیدار نیز منتشر شد.  به نظر می رسد حسن روحانی چندان تمایلی ندارد که از عرصه سیاسی  فاصله بگیرد و در این میان بیشتر نگاهش به بازی کردن نقشی همچون هاشمی رفسنجانی است که در این میدان به یک بازیگر اصلی در عرصه سیاست  ایران تبدیل شود. بیرون آمدن او از گوشه نشینی این گمانه را تقویت می کند که حسن روحانی برای آینده سیاسی خود برنامه هایی دارد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.