رشد ۲۹ هزار واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در پایان معاملات در یک روند افزایشی با رشد ۲۹ هزار و ۸۵۹ واحد همراه شد.

بورس اوراق بهادار تهران که سال جدید را با رشد شروع کرده است، امروز هم در یک روند رو به رشد با افزایش ۲۹ هزار و ۸۵۹ واحد به رقم یک میلیون و ۴۶۱ هزار و ۹۶۶ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش ۶ هزار و ۸۰۸ واحد به رقم ۳۷۲ هزار و ۷۱۲ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۸۲۳ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۱۰.۸ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۵۳۰ هزار فقره معامله و به ارزش ۵ هزار و ۷۲۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز شدند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی ۲ درصد رشد کردند این دو شاخص با معیار هموزن ۱.۸ درصد افزایش یافتند، شاخص آزاد شناور ۲.۱ درصد افزایش یافت، شاخص بازار اول بورس ۲.۵ درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس ۱.۵ درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای فولاد مبارکه، ملی مس، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، پتروشیمی جم، ایران‌خودرو، سرمایه‌گذاری غدیر و فولاد خوزستان بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با افزایش ۳۱۵ واحد به رقم ۱۹ هزار و ۶۳۳ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران یک میلیون و ۹۴ هزار میلیارد تومان شد.

ارزش بازار پایه فرابورس هم به ۳۳۱ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از ۳.۵ میلیارد تومان برگ حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۸۳ هزار فقره معامله و به ارزش ۳ هزار و ۱۰۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای آریا ساسول، فولاد هرمزگان، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی زاگرس، جهان فولاد سیرجان، توسعه مالی مهر آیندگان و صبا تأمین بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

گرچه برخی مخاطبان فارس از امکان خرید و فروش سهام عدالت سؤال کردند اما هنوز امکان خرید و فروش سهام عدالت در روش مدیریت مستقیم وجود ندارد البته کسانی که سهامدار شرکت‌های استانی یا روش غیرمستقیم هستند در صورت باز بودن نماد آن شرکت‌ها می‌توانند سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت خود را بفروشند.

با حضور شرکت‌ها در بازار سرمایه روش مناسبی برای تأمین مالی و شفاف شدن شرکت‌ها فراهم می‌شود.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.