هواشناسی ایران امروز سه‌شنبه فروردین ۱۴۰۱

امروز و فردا با نفوذ جریانات خنک شمالی، کاهش موقتی دما در سواحل شمالی کشور رخ می‌دهد.

مطابق نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی تا اواخر این هفته جاری گذر متناوب امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود. بر این اساس روز سه‌شنبه در ارتفاعات استان‌های گلستان، خراسان شمالی، غرب خراسان رضوی و شرق سمنان افزایش ابر، رگبار‌های پراکنده و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

در مناطقی از غرب و دامنه‌های جنوبی البرز نیز وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک رخ می‌دهد.

چهارشنبه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده انتظار می‌رود.

پنجشنبه در مناطقی از شمال غرب، دامنه‌های زاگرس در همدان، مرکزی و غرب اصفهان، دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، البرز و تهران ابرناکی، رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

جمعه علاوه بر این مناطق در کرمانشاه و لرستان نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد و در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و شرق کشور وزش باد شدید گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

شنبه با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور، گستره بارش در مناطق شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز است و علاوه بر آن با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در گیلان و مازندران نیز بارش باران و در ارتفاعات بارش برف رخ می‌دهد.

دریای خزر مواج است و همچنین کاهش نسبی دما در این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی، کاهش موقتی دما در سواحل شمالی کشور رخ می‌دهد.

طی روز‌های پنجشنبه تا شنبه افزایش سرعت وزش باد در کشور عراق سبب خیزش گرد و خاک و نفوذ آن به جنوب غرب و غرب کشور می‌شود که موجب کاهش کیفیت هوا و دید افقی در این مناطق می‌شود.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.