هواشناسی ایران امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما در اغلب نقاط کشور امروز ۳۱ اردیبهشت.

طی امروز در شمال غرب، دامنه‌های البرز مرکزی و سواحل دریای خزر و طی یکشنبه در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما رخ خواهد داد.

طبق اعلام سازمان هواشناسی شنبه در استان‌های گلستان، مازندران، گیلان و به تدریج از اواسط روز در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت گاهی گرد و خاک رخ خواهد داد.

یکشنبه و دوشنبه در اکثر مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف خواهد بود؛ هر چند روز دوشنبه در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، سه شنبه و چهارشنبه در برخی نقاط شمال غرب و در سواحل دریای خزر رگبارباران گاهی با وزش باد شدید پیش بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی خواهد بود.

شنبه در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، شمال شرق و از اوخر وقت در شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید و در برخی نقاط طوفان گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی رخ خواهد داد همچنین توده گرد و خاک انتقالی از عراق شنبه مناطق غرب و جنوب غرب و بخش‌هایی از مرکز و شمال غرب کشور و روز یکشنبه جنوب غرب کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد و در این مناطق موجب افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا و دید افقی می‌گردد.

روز یکشنبه در جنوب شرق کشور و دوشنبه در شمال غرب کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود لازم به ذکر است روز دوشنبه با تشکیل توده گردوخاک بر روی عراق، پدیده گردوخاک مجدد به نوار غربی کشور منتقل شده و استان‌های واقع در این مناطق را در روز‌های دوشنبه و سه شنبه تحت تاثیر قرار خواهد داد.

طی روز‌های شنبه و یکشنبه دریای خزر و طی سه روز آینده خلیج فارس به ویژه بخش‌های مرکزی و شرقی آن مواج و متلاطم خواهد بود.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.