میزان مستمری بازنشستگان ۷۰ درصد حقوق کارکنان فعلی دولت است

میزان پرداختی مستمری بازنشستگان صندوق‌های بازنشستگی کشور حدود ۷۰ درصد حقوق پرداختی دولت به کارکنان فعلی است.

به نقل از ایسنا، حجت‌الله عبدالملکی امروز ۳۱ اردیبهشت در جلسه شورای اداری استان اردبیل با بیان این مطلب اظهار کرد: میزان پرداختی مستمری بازنشستگان صندوق‌های بازنشستگی کشور را حدود ۷۰ درصد حقوق پرداختی دولت به کارکنان فعلی است و تلاش ما بر این است که پرداخت مستمری بازنشستگان سرموقع انجام شود.

وی اختصاص سهمیه احداث یک هزار واحد مسکونی برای کارگران استان اردبیل یادآور شد و گفت: تاکنون ۷۰۰ نفر در این طرح ثبت‌نام کرده‌ و بقیه افراد نیز پس از ثبت نام مشمول این طرح خواهند شد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال به استان اردبیل جهت تهیه ۲۰۰ تخت جهیزیه به افراد تحت پوشش بهزیستی استان خبرداد و افزود: علاوه بر این یک هزار و ۷۰۰ متقاضی پشت نوبت بهزیستی استان اردبیل هم تحت پوشش قرار می‌گیرند.

قانون بیمه کارگران ساختمانی در مجلس در حال اصلاح است

وی در ادامه رفع مشکل سرمایه‌گذاری کارخانه ظروف شیشه و پتروشیمی جم در شهرستان گرمی را خواستار شد و اضافه کرد: احداث این دو واحد صنعتی باید تا دو هفته آینده تعیین تکلیف شود و در ارزیابی مجدد اگر به هر دلیلی اجرای این دو طرح تایید نشود، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی باید طرح‌هایی را جایگزین این دو طرح کرده و باهمان میزان اشتغال تا دو ماه آینده طرح جدید شروع شود

عبدالملکی با بیان اینکه قانون بیمه کارگران ساختمانی در مجلس در حال اصلاح است، خاطرنشان کرد: در صورت اصلاح آن ۴۰۰ هزار کارگر ساختمانی جدید بیمه می‌شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین نسبت به احداث درمانگاه تامین اجتماعی و مرکز نگهداری معلولان در شهرستان گرمی قول مساعد داد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.