خبر جدید از دورکاری کارمندان و تعطیلی پنج‌شنبه یا شنبه

رئیس سازمان اداری و استخدامی با اشاره به تغییر ساعات کاری کارمندان گفت: ۴۴ ساعت کار تکلیف قانونی است و پیشنهاد ما این بود که بعد از ساعت ۱۲ دستگاه‌هایی که در تهران هستند، به‌صورت دورکاری باشند.

میثم لطیفی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دورکاری توسط هیئت تطبیق مجلس رد شد؛ اما همچنان پیشنهاد ما پابرجا است، چرا که این از اختیارات دستگاه‌های اجرایی است.

وی افزود: در دستگاه‌هایی که امکان دورکاری وجود دارد، توصیه اکید می‌شود که به مسئله انرژی توجه کنند و ادارات را در صورت امکان تعطیل کنند تا دستگاه‌های سرمایشی از ساعت ۱۲ به بعد خاموش شوند تا درباره موضوع انرژی تدبیر کنیم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور درباره تعطیلی روزهای جمعه و شنبه با توجه به تصویب کلیات آن در مجلس شورای اسلامی، گفت: مدت‌ها پیش لایحه‌ای را به مجلس ارائه کرده بودیم که به‌‌تازگی در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح شده است. طبق این لایحه ساعت کار کارکنان از ۴۴ ساعت به ۴۲ ساعت و ۳۰ دقیقه کاهش پیدا می‌کند و برای شهرستان‌هایی غیر از تهران که روزهای پنجشنبه تعطیل نیست، ایام کاری ۵ روز هفته باشد و روز آخر هفته در دستگاه‌هایی که امکان دارند، تعطیل باشد.

لطیفی با ابراز اینکه “برای این موضوع منع قانونی داریم”، یادآور شد: اکنون درباره این موضوع که این تعطیلی روز پنجشنبه یا شنبه باشد در حال کار مطالعاتی هستیم.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.