اظهارات جنجالی زیدآبادی درباره توقیف روزنامه‌ها

یک روزنامه نگار در گفتگویی مطرح کرد: فحش می‌خورم اما می‌گویم که در ۳۶ سال گذشته اولین دوره‌ای است با نوشتن انتقاد روزنامه‌مان تعطیل نمی‌شود!

احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار در یک گفت و گوی طولانی با خبر فوری که بخشی از آن مورد توجه رسانه‌های اصولگرا قرار گرفته، گفته است: فحش می‌خورم اما می‌گویم که در ۳۶ سال گذشته اولین دوره‌ای است با نوشتن انتقاد روزنامه‌مان تعطیل نمی‌شود!

اظهارات وی در حالی مطرح شده است که چند روز پیش سایت خبری انتخاب به خاطر انتشار یک مطلب انتقادی علیه سیاست خارجی دولت توقیف شد.

در همین ارتباط همسر الهه محمدی، خبرنگار بازداشتی در یک توئیت انتقادی خطاب به زیدآبادی نوشت: ‏نمی‌دونم زوده یا نه، اما بهتره دیگه بهش بگین یک ساله همسرم ‎الهه محمدی که نتونسته بیاد دفتر همون روزنامه‌ای که ایشون هم توش کار می‌کنه، در بازداشت موقته!
حس می کنم ایشون فکر می کنه همکارشون یه سفر تفریحی رفته سقز و فقط سفرش طولانی شده.

زیدآبادی در واکنش به این انتقاد‌ها در کانال تلگرامی خود در توضیح این مصاحبه نوشت: بخشی از مصاحبه اخیرم با سایتِ خبر فوری در مورد بهبود کلیِ سطح آزادی بیان و رسانه در کشور مورد استقبال رسانه‌های اصولگرا از جمله طیف افراطی آنها قرار گرفته است.

به هر حال، آن بخش از مصاحبه هم مثل دیگر بخش‌های آن نظر من است و بر اساس اصل “صدّق بالحسنی” اگر نشانی از بهبود در امری ببینم، از بیان آن بیم ندارم حتی اگر آسفالت جاده‌ای باشد!

اما متحیرم که چرا نظر من تا این اندازه با استقبال رسانه‌های افراطی اصولگرا روبرو شده است! اگر نظراتم منصفانه است، چرا در ده‌ها مورد دیگر با پرخاش و ناراحتی آنها روبرو می‌شود و اگر منصفانه نیست، این یک مورد چرا باید اینقدر اهمیت داشته باشد؟
به هر حال، خودشان هم می‌دانند که با نگاه آنان اختلافی ۱۸۰ درجه دارم، اما اگر به هر دلیلی تأیید امثال من برای‌شان مهم شده است، در دیگر حوزه‌ها نیز تحولی صورت دهند تا آن وقت بدون لکنت زبان، همهٔ نیروی چهارمی‌ها به تأیید اوضاع مبادرت کنند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.