ایرانی ها از این پس خودروهای خود را هوشمند می کنند

سیستم هوشمندسازی خودروها از سوی متخصصان ایرانی طراحی شد.

علی حیدری گفت: سیستم هوشمندسازی خودروها از سوی متخصصان و مهندسان ایرانی طراحی شد. این سیستم که مجموعه‌ای از قطعات آپشن را جمع‌آوری کرده، هزینه هوشمندسازی خودروها را کاهش داده است، این در شرایطی است که بسیاری از خودروسازان با نصب جداگانه این آبشن‌ها بر روی خودروها، قیمت بالاتری را به مصرف‌کننده تحمیل می‌کنند اما اکنون مهندسان ایرانی با تخصص نرم افزاری خود، توانسته‌اند مجموعه‌ای از سیستم‌ها را برای هوشمندسازی خودرو در کنار هم قرار داده و در نهایت، سیستمی جامع را طراحی و تست کنند که قیمتی بسیار پایین تر از نصب تک‌تک این سیستم‌ها بر روی خودروها از سوی خودروسازان دارد.

طراح سیستم هوشمندسازی خودرو افزود: این سیستم در راستای فرمایش مقام معظم رهبری و تاکید هوشمندانه ایشان بر اقتصاد مقاومتی طراحی شده است تا به واسطه تمرکز بر بهینه‌سازی سیستم‌های موجود، نه تنها خودروها را هوشمند کند بلکه بتواند نیازهای مورد نیاز مشتریان را با ۴۰ تا ۴۵ درصد زیر قیمت موجود، برآورده سازد.

وی تصریح کرد: هم اکنون این سیستم قابلیت نصب بر روی انواع خودروها را دارد اما نصب آن بر روی خودروهایی همچون پژو ۴۰۵ و پژو پارس به خوبی توانسته امتحان خود را پس دهد. بر این اساس از اسفندماه سال ۹۲، طراحی این سیستم از سوی مهندسان یک شرکت دانش بنیان و تیم تحقیقات و تحقیق و توسعه آن آغاز و قالب‌های قطعات آن نیز از سوی ایرانی‌ها طراحی شده است.

به گفته حیدری، سیستم هوشمندسازی خودرو، کمتر از ۵ درصد قیمت خودرو، هزینه برای مشتری دارد و به شدت قیمت سیستم کامل نسبت به تک تک اجزای این سیستم پایین است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.