وزیر تعاون: ایجاد سالیانه ۸۰۰ هزار شغل، سرمایه گذاری هشت هزار میلیارد ریالی نیازدارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز برای ایجاد ۸۰۰ هزار شغل سالیانه، نیاز به سرمایه گذاری هشت هزار میلیارد ریالی وجود دارد، اما مفهوم بخشیدن به ارزش های کارآفرینی، در کنار ارتقای بهره وری نیروی کار باید مورد توجه قرار گیرد

علی ربیعی روز شنبه در مراسم جشنواره ملی امتنان از کارآفرینان برتر کشور که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، افزود: دولت تدبیر وامید با سختکوشی تلاش می کند تا شرایط مطلوبی را برای مردم فراهم سازد و نباید یک دلار را هم هدر داد.
به گفته وی، اکنون دولت یازدهم فارغ از ریخت و پاش دلارها مانند سال های گذشته است و چنانچه ارزی به دست آید، اتلاف نمی شود.
ربیعی خاطرنشان ساخت: دولت یازدهم کارآفرین است و باید به این مهم به شکل ریشه ای توجه شود و ایجاد اشتغال به توسعه فناوری، و تولید ثروت نیاز دارد و تحقق آنها در سایه همکاری دولت با کارآفرینان حاصل می شود. 
وی گفت: امروز در شرایط پساتحریم باید به پسامنابع توجه شود که بخشی از آن منابع نیروی انسانی است و بخش عمده این منابع از کارآفرینی حاصل می شود. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: اعتماد دولت به بخش خصوصی در حال افزایش است، بنابراین خلاقیت منابع انسانی باید بیشتر از گذشته در اختیار توسعه قرار گیرد. 
وی یادآور شد: کارآفرینان افرادی دلسوز و ریسک پذیرند، درعین حال هرگونه سیاستگذاری بدون توجه به کارآفرینی ، موجب هدر رفتن منابع می شود.
ربیعی افزود: دولت تدبیر و امید به امور یادشده واقف است و تجربه ای که از دولت گذشته بدست آمد، پول توزیع شده، نه رشدی حاصل شد، فقر از بین نرفت و جامعه هم توانمندتر نشد.
وی تصریح کرد: چنانچه بخواهیم از شرایط سخت کنونی گذر کنیم، دولت باید در کنار کارآفرینان قرار بگیرد و همپوشانی امکان پشت سرگذاردن موانع را امکان پذیر می سازد. 
در پایان این مراسم، وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور از کارآفرینان برتر کشور تقدیر کردند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.