سفیر دائم فلسطین در سازمان ملل: وضعیت فلسطین نتیجه سیاست‌های ویرانگر اسرائیل است

سفیر دائم فلسطین در سازمان ملل در سه نامه مشابه به دبیرکل سازمان ملل، رئیس شورای امنیت و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل به وضعیت نابسامان در فلسطین اشغالی از جمله قدس شرقی اشاره کرد که نتیجه سیاست‌ها و اقدامات غیرقانونی و ویرانگر اسرائیل است.

ریاض منصور، سفیر دائم فلسطین در سازمان ملل در نامه‌های خود تاکید کرد: این سیاست‌های اشغالگری اسرائیل است که باعث رنج بسیار غیرنظامیان فلسطینی شده است و به شدت چشم انداز راهکار سیاسی را از بین می‌برد.
در این پیام‌ها آمده است که باوجود قوانین بین المللی در مورد حفاظت از غیرنظامیانی که تحت اشغالگری‌های خارجی به سر می‌برند، مردم فلسطین متحمل نقض‌ها و جنایت‌های جنگی از سوی نیروهای اشغالگر اسرائیلی و شهرک‌نشین‌های تروریست هستند که این جنایت‌ها بی حد و مرز است.
وی افزود که شکست جامعه بین الملل در مجازات اسرائیل به دلیل نقض قانون بین المللی و جنایت‌های خود و شهرک‌نشین‌هایش، اسرائیل را جسورتر کرد تا به اقدامات جنایت کارانه خود ادامه دهد.
این مقام فلسطینی در نامه‌های خود گزارش وزارت بهداشت فلسطین را نیز ضمیمه کرد که در آن آمده است که از آغاز اکتبر ۲۰۱۵، نیروهای اشغالگر اسرائیلی ۱۷۱ فلسطینی‌ از جمله ۳۵ کودک و هشت زن را کشته‌اند و دست کم ۱۶۰۰۰ فلسطینی را زخمی کرده‌اند.
وی همچنین از آن تاریخ همچنین بیش از ۲۷۰۰ فلسطینی بازداشت شده‌اند که افراد کم سن و سال بیش از نیمی از این تعداد را تشکیل می‌دهند و ۵۲۷ تن از آنها نیز در بازداشت اداری به سر می‌برند.
ریاض منصور همچنین از جامعه بین الملل خواست تا تمام تلاش خود را برای آزادی محمد القیق، خبرنگار اسیر فلسطینی کند که از ۷۹ روز قبل در اعتراض به بازداشت اداری‌اش و بدون طرح اتهام علیه وی دست به اعتصاب غذا زده است و وضعیت جسمانی وی وخیم‌تر می‌شود.
وی با اشاره به اوضاع دشوار بیش از ۶۰۰۰ اسیر و زندانی فلسطینی از جمله زنان و کودکان در زندان‌های رژیم صهیونیستی و همچنین ادامه شهرک‌سازی‌های استعمارگرانه در تمامی فلسطین به ویژه در قدس شرقی اشاره کرد و از جامعه بین الملل خواست تا اقدامات اسرائیل را محکوم و با آن مخالفت کند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.