لاوروف: به نیات آمریکا از آتش‌بس در سوریه مشکوک هستیم

وزیر خارجه روسیه با تأکید بر اینکه کشورش نسبت به نیات آمریکا از آتش‌بس در سوریه مشکوک است، تصریح کرد، به نظر می‌رسد هدف از این توافق آمریکا متوقف کردن عملیات نظامی روسیه علیه تروریست‌ها در سوریه است.

 به نقل از «الشرق الاوسط»، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، امروز- شنبه- در سخنانی در کنفرانس امنیتی مونیخ، ابراز عقیده کرد که توقف درگیری‌ها در سوریه طی یک هفته دشوار است و شانس اجرای آتش‌بس کمتر از ۵۰ درصد است.
لاوروف با تأکید بر اینکه روسیه همچنان نسبت به نیات آمریکا مشکوک است، متذکر شد اظهارات مسئولان آمریکایی این تصور را به‌جود می‌آورد که هدف از این آتش‌بس متوقف کردن عملیات نظامی روسیه در سوریه است. «به‌رغم اینکه علیه همان گروه‌هایی می‌جنگیم که ایالات متحده آنها در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده است.»
وزیر خارجه روسیه اظهار داشت، همکاری نظامی روزانه بین آمریکا و روسیه «عنصری اساسی» برای تضمین ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه و پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه است.
قدرت‌های جهانی، جمعه گذشته با آتش‌بس در مناطق تحت محاصره سوریه ظرف یک هفته و ارائه دسترسی بشردوستانه فوری به این مناطق موافقت کردند.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.