بهره‌مندی ۴۱ میلیون نفر از بیمه سلامت در کشور

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه هم اکنون ۴۱ میلیون نفر از جمعیت کشور از بیمه سلامت برخوردارند گفت: ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر نیز دفترچه پوشش بیمه همگانی از این سازمان دریافت کردند.

محمدجواد کبیر روز یکشنبه در حاشیه برگزاری همایش روسای بیمه‌گر، درآمد و فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران در یزد افزود: در سالجاری ۵۵۰ میلیارد تومان منابع برای پوشش بیمه همگانی پیش بینی شده است.
وی اظهار کرد: براین باور هستیم که تمام افراد نیازمند و محروم از بیمه همگانی در کشور بهره‌مند شدند و افرادی که هنوز زیر پوشش هیچ بیمه‌ای قرار ندارند از تمکن مالی خوبی برخوردارند که کمتر از ۱.۵ درصد است.
کبیر با بیان اینکه بیمه روستاییان و عشایر در دو سال گذشته ۴۶۰ درصد افزایش یافته است، افزود: در سال‌جاری خدمات سلامت دهان و دندان روستاییان نیز از چهار به هفت درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه ۸۵ تا ۹۰ درصد منابع سازمان بیمه سلامت از محل درآمد منابع عمومی دولت تخصیص پیدا می‌کند، اظهار داشت: در سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع به این سازمان تخصیص نیافت.
وی با بیان اینکه به همین علت نتوانستیم بدهی خود را به موسسات طرف قرار داد پرداخت کنیم اظهار کرد: امسال دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از منابع سالجاری، هزینه مربوط سال ۹۳ پرداخت شد.
وی افزود: این امر باعث شد تا از پرداخت‌ها به موسسات و بیمارستان‌های طرف قرارداد در سال جاری عقب بمانیم و این بزرگترین چالش بود و امیدواریم با توجه به قول‌هایی که دولت داده بتوانیم پرداخت‌های خود را به موسسات اصلاح و بروز رسانی کنیم.
مدیر عامل بیمه سلامت ایران با اشاره به بیماری‌های صعب‌العلاج و نازایی گفت: بیماران صعب‌العلاج زیر پوشش بیمه قرار دارند و بخشی از منابع آن‌ها توسط وزارت بهداشت تامین می‌شود.
وی تصریح کرد: همچنین اکنون برخی اقلام دارویی برای درمان نازایی توسط این بیمه پرداخت می‌شود اما اگر منابعی ویژه برای آن مشخص شد تحت پوشش قرار خواهیم داد.
وی افزود: انتظار است که از محل بودجه اعتبارات خدمات مربوط بهداشت باروری و جمعیت وزارت بهداشت در این زمینه اختصاص یابد.
وی ضمن اشاره به مشکلات بازنشستگان طرف قرارداد با بیمه آتیه‌سازان حافظ گفت: این مشکل از سوی بیمه نیست و مشکل را در واقع موسسات بیمه‌گذاری که افراد را بیمه کرده بودند ایجاد کردند.
وی افزود: در این زمینه مطالبی به صورت ناجوانمردانه و غیر کارشناسی در برخی رسانه‌ها انعکاس یافته و امیدواریم رسانه‌ها در این زمینه اخلاق رسانه‌ای را رعایت کنند.
کبیر در زمینه تسهیلات به استان یزد به علت مراجعه افراد غیر بومی به مراکز درمانی گفت: پرداخت به صورت عملکرد انجام می‌شود و پرداخت‌ها در این استان از سطح بالاتری نسبت به سایر استان‌ها انجام می‌شود.

همایش سراسری بیمه‌گر، درآمد و فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت با حضور ۱۱۰ نفر از کارشناسان این بخش به مدت دو روز در استان یزد برگزار شد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.