تخت‌روانچی اهداف سفر ظریف به بروکسل را تشریح کرد

معاون وزیر خارجه ایران ضمن تشریح اهداف سفر ظریف به بلژیک اعلام کرد: وزیر خارجه کشورمان فردا و پس فردا در بروکسل ضمن دیدار با نخست‌وزیر و وزیر خارجه این کشور اروپایی با تعدادی از مقامات اتحادیه اروپا نیز دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

مجید تخت‌روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزیر خارجه ایران اعلام کرد: ظریف در جریان حضور در بروکسل با فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هم‌چنین رییس شورای اروپا و رییس پارلمان اروپا دیدار و رایزنی خواهد کرد.
او با بیان این که این سفر از دو جهت برای جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است خاطرنشان کرد: از یک جهت در جریان این سفر دیدارهایی بین وزیر خارجه و مقامات بلژیک صورت می‌گیرد. ما با بلژیک به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا دارای مراودات سیاسی و اقتصادی هستیم.
این مقام ارشد وزارت خارجه ایران در گفت‌وگو با رادیو هم‌چنین بعد دوم اهمیت این سفر را رایزنی ظریف با مقامات اتحادیه اروپا عنوان کرد و گفت: هفته گذشته خانم اشمید، معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران سفر کرد و اولین دور گفت‌وگوهای سیاسی ایران و اتحادیه اروپا در سطح بالا آغاز شد و ما شاهد فصل جدیدی در روابط ایران و اتحادیه اروپا هستیم. در جریان این گفت‌وگوها مسائل دوجانبه و مسائل منطقه‌یی بحث و گفت‌وگو خواهد شد و قرار است ان‌شاالله در اوایل سال آینده خانم موگرینی به تهران سفر کند.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.