گزارش اخیر آمانو، مثبت ترین گزارش دو دهه اخیر است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بدون شک گزارش اخیر آمانو مثبت ترین گزارشی است که ما در دو دهه اخیر شاهد آن بوده ایم.

عباسعلی منصوری افزود: بدون شک گزارش آمانو یکی از مثبت ترین گزارش ها در طول دو دهه اخیر است و ما در این مدت کمتر گزارش مثبتی را شاهد بودیم. وی اظهار داشت: البته اشکالات و ابهاماتی هم در این گزارش وجود دارد اما در کل این گزارش مثبت است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هم اکنون شورای حکام برای تصمیم گیری دستشان باز است که پرونده PMD ما را ببندند، اصل تصمیم با شورا است و ما باید مواظب باشیم در فضای رسانه ای تمام توجهات به گزارش آمانو و برخی ابهامات این گزارش نباشد.

منصوری ادامه داد: اگرچه گزارش آمانو مثبت است اما یک قسمت های خلاء دارد که امروز رسانه ها به آن قسمت های خالی خیلی می پردازند اما باید توجه داشته باشند که ممکن است گزارش آمانو محل اختلاف ما باشد اما تصمیم شورای حکام محل اختلاف ما نیست.

وی ادامه داد: اگر پرونده گذشته ما در شورای حکام بسته شد، باید قدردان تیم مذاکره کننده باشیم و این قدرت نظام ما است ولی اگر بسته هم نشد همه به اتفاق به آن انتقاد خواهیم کرد زیرا در صورت بسته نشدن پرونده PMD اجرایی شدن برجام دچار مشکل می شود. 

عضو کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: باید از برخی حاشیه ها عبور کنیم زیرا این حاشیه ها برای مردم تردید ایجاد می کند. یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه یازدهم آذرماه جاری گزارش خود را از برنامه های گذشته و حال هسته ای جمهوری اسلامی ایران به شورای حکام ارائه کرد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.