رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی برای مقابله با پیونگ یانگ

کره جنوبی و آمریکا در حال برگزاری رزمایشی سه روزه هستند که هدف آن آمادگی برای مقابله با حملات زیردریایی های کره شمالی عنوان شده است.

رزمایش مشترک دو کشور که امروز دوشنبه پایان می یابد، در دریای شرقی و با همکاری نیروهای دریایی دو طرف انجام می شود.
آمریکا برای شرکت در این تمرین نظامی زیردریایی هجومی «یو اس اس کارولینای» شمالی و کره جنوبی نیز زیردریایی ۱۸۰۰ تنی مدل «کیم جوا جین» را به این رزمایش اعزام کرده اند.
نیروی دریایی آمریکا همچنین در این رزمایش زیردریایی مدل «ویرجینیا» با قابلیت پرتاب موشک های کروز و زیردریایی «مارک» با توان پرتاب موشک های فوق سرعت را بکار گرفته است.
نیروی دریایی کره در تارنمای خود بیانیه ای منتشر کرده است که نشان می دهد این رزمایش با هدف حمله به زیردریایی های دشمن و دفع حملات آنها، عملیات تعقیب و گریز و همچنین افزایش توان و آمادگی رزمی نیروهای دریایی کره و آمریکا برگزار می شود.
«کانگ جونگ کیو» از فرماندهان زیردریایی کره ای آورده است که ما به نیروهای زبده و کارآزموده ای نیاز داریم که بتوانند حملات زیردریایی های دشمن را مهار کرده و از توان و مهندسی رزمی قدرتمندی برخوردار باشند.
در حالی که کره جنوبی در این رزمایش از موشک های پی ـ ۳ استفاده می کند آمریکا یک فروند هواپیمای گشتی پی ـ هشت را به منطقه فرستاده است.
خبرگزاری یونهاپ از کره گزارش کرده است که نیروهای دریایی آمریکا و کره در حال نشان دادن بازوی نظامی خود و به رخ کشیدن قدرت نیروی دریایی برای کره شمالی هستند که ماه گذشته آزمایش هسته ای انجام داده و در ماه جاری نیز یک فروند راکت دوربرد ماهواره بر پرتاب کرده است.
در کنار این رویدادها آمریکا اعلام کرده است که ناوشکن هسته ای «نیمیتز» و ناوشکن «یو اس اس جان استنیس» خود را برای رزمایش ماه آینده میلادی با کره جنوبی به شبه جزیره کره می فرستد.
رزمایش های نظامی آمریکا با کره جنوبی در شبه جزیره کره که سالانه در چندین نوبت برگزار می شود، همواره با اعتراض های شدید کره شمالی مواجه است. کره شمالی برگزاری این رزمایش ها را تهدیدی علیه ثبات و امنیت این منطقه می داند.
جوجه عقاب (فوئل ایگل) و عزم راسخ (کی ریزالو)، مهمترین و گسترده ترین رزمایش های مشترکی است که با مشارکت بالغ بر ۱۰ هزار نفر از نیروهای نظامی دو کشور همه ساله در منطقه برگزار می شود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.