تاکسی‌های پایتخت به دستگاه کارت‌خوان مجهز می‌شوند

مدیرعامل شرکت توسعه و نوآوری شهر از تجهیز یک هزار تاکسی پایتخت به دستگاه‌های پز تا پیش از پایان سال جاری خبر داد.
یک هزار تاکسی پایتخت به دستگاه پز مجهز می‌شوند

مسیح قائمیان در تشریح سامانه جدید ارائه شده توسط بانک شهر به نام چهره بانک نیز گفت: بانک شهر با حدود شش سال سابقه به عنوان یکی از بانک‌های جوان کشور محسوب می‌شود که شهرداری‌های کشور سهام آن را در اختیار دارند.
وی با بیان اینکه هم اکنون یکی از خدمات نوینی که با در نظر گرفتن شرایط بحران و به عنوان یکی از پیش بینی‌های این شرایط توسط بانک شهر ارائه شده است، چهره بانک است افزود: به طوری که در شرایط بحرانی می‌توان برای توزیع اقلام با شناسایی افراد توسط این سیستم اقدام کرد.
قائمیان تصریح کرد: در حال حاضر ۲۰۰ کیوسک شهری که با مراجعه شهروندان به آنها قابلیت چهره نگاری و دریافت اثر انگشت آنها وجود دارد، می‌توانند انواع خدمات بانکی را در شرایط بحرانی به شهروندان ارائه کنند.
وی خاطرنشان کرد:در حقیقت بانک شهر با این اقدام شروع به ارائه خدمات بانکی به صورت ۲۴ ساعته کرده است که در تاب آوری شهرها نیز اقدام موثری خواهد بود.
مدیرعامل شرکت توسعه و نوآوری شهر در ادامه درباره قرارداد شرکت تاکسیرانی با بانک شهر در رابطه با تجهیز تاکسی‌های پایتخت به دستگاه‌های پز گفت: این کار در آخرین مراحل اجرایی قرار گرفته است و برابر هماهنگی‌های انجام شده در مرحله اول، تاکسی‌های خطی مجهز به این دستگاه‌ها خواهند شد.
قائمیان افزود: شهروندان می‌توانند با کارت‌های موجود که برای بلیت مترو و اتوبوس از آنها استفاده می‌کنند از این پس و با نصب این دستگاه‌ها کرایه تاکسی خود را نیز حساب کنند.
وی  با اشاره به وجود ۱۶ میلیون کارت مترو و اتوبوس در پایتخت گفت: مشکل پول خرد یکی از معضلات شهروندان برای کرایه تاکسی‌ها بود که با نصب دستگاه‌های پز این مشکل مرتفع خواهد شد.
وی تاکید کرد:‌ نصب این دستگاه‌ها در مراحل آزمایشی به سر می‌برد و در حال حاضر در یک نقطه از شهر تهران به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته و تا پیش از پایان سال جاری ۱۰۰۰ تاکسی به این دستگاه‌ها مجهز خواهند شد.
قائمیان در پاسخ به سوالی مبنی بر ارائه تسهیلات بانکی به رانندگان تاکسی برابر قرارداد شرکت تاکسیرانی و بانک شهر گفت: مقرر شده به تاکسیرانان بر اساس عملکردشان تسهیلات بانکی داده شود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.