رکورد فروش آئودی در ابتدای سال ۲۰۱۶

کمپانی آئودی سال ۲۰۱۶ را با به‌جا گذاشتن رکورد فروش جدیدی در ماه ژانویه آغاز کرد.

در طول ماه گذشته، آئودی توانست با رشدی ۴ درصدی نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۱۴۳۱۵۰ دستگاه خودرو را به‌صورت جهانی به فروش برساند.
اگر بخواهیم به جزییات این فروش بپردازیم باید اعلام کنیم که مکزیک با ۹.۸ درصد و ۱۱۷۸ دستگاه خودرو رشد چشمگیری را تجربه کرده است. در اروپا فروش خودروهای آئودی رشدی ۶.۵ درصدی داشته و رقم فروش به ۵۹۹۰۰ دستگاه رسیده است. اسپانیا و آلمان به ترتیب با رشد ۲۱.۲ و ۱۰.۲ درصدی رکوردهای جدیدی ثبت کردند. در آمریکا هم این خودروساز آلمانی شاهد رشد ۲.۷ درصدی و فروش ۱۱۸۵۰ دستگاه خودرو بوده است.
به نظر می‌رسد که مهم‌ترین دلیل رشد فروش خودروهای آئودی در آمریکا حضور انحصاری آئودی Q۷ جدید در بازار نمایندگی‌های آمریکا باشد. چراکه همین حالا Q۷ جدید ۱۶۵.۵ درصد نسبت به نسل قبلی این خودرو در ماه ژانویه سال ۲۰۱۵ بیشتر فروش داشته است.
در عین ثبت رکورد جدید، تغییراتی در بازارهای این کمپانی هم دیده می‌شود به‌طوری که کشور چین با تحویل ۵۴۴۰۲ دستگاه خودروی آئودی حالا دیگر تبدیل به یکی از بازارهای بزرگ آئودی شده است.
در اروپا Q۷ جدید از زمان معرفی‌اش در ماه ژوئن ۲۰۱۵ رفته‌رفته توانسته خود را در بازار اثبات کند و فروشش را حداقل دو برابر کند، این افزایش فروش در ماه ژانویه با ۳۱۵۰ دستگاه به فروش سه برابری نزدیک و نزدیک‌تر شده است.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.