جنگ «بیت‌کوین» راه افتاد

بانک مرکزی اروپا برای مقابله با جذابیت ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، به بانک های مرکزی اعلام کرد تا اجرای سیستم پرداخت فوری را عملیاتی کنند.

رویترز نوشت: بانک مرکزی اروپا اعلام کرد بانک‌ها باید برای مقابله با جذابیت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، سریعا به پرداخت‌های فوری، که به موجب آن پول بلافاصله و در تمام طول روز دریافت می‌شود، روی آورند.
یوِس مرسچ، یکی از اعضای هیات مدیره اجرایی بانک مرکزی اروپا گفت: بانک‌ها باید در اسرع وقت، پرداخت‌های فوری را در دستور کار خود قرار دهند و یک رویکرد جایگزین در بحث‌های عمومی مرتبط با نوآوری ادعا شده‌ای که توسط طرح‌های ارز مجازی به ارمغان آمده است، را ایجاد کنند.
بانک‌های مرکزی نگران ارزهای دیجیتال خصوصی هستند که کنترل سیستم بانکی و عرضه پولی آن‌ها را تهدید می‌کند و رگولاتورها بیم آن را دارند که این ارزهای دیجیتال، سیاست‌های پولی آن‌ها را برای مدیریت نرخ تورم تضعیف کند.
در حال حاضر برخی از بانک‌های مرکزی از جمله «ریکس بانک» سوئد و بانک انگلیس در حال بررسی عرضه پول دیجیتال خود هستند و انتظار می‌رود ریکس بانک سوئد پول دیجیتالی را به‌زودی با عنوان e-krona برای حل مسئله کاهش چشم‌گیر در استفاده داخلی از پول نقد در این کشور، عرضه کند. همچنین ریکس بانک به‌عنوان قدیمی‌ترین بانک مرکزی جهان است که برای اولین بار در دهه ۱۶۶۰ میلادی اسکناس را چاپ کرد.
به گفته این عضو هیئت مدیره اجرایی بانک مرکزی اروپا، بانک مرکزی اروپا سیستم پرداخت فوری را آزمایش خواهد کرد، اما محدوده‌ای برای برنامه‌های ماجراجویانه چنین فناوری نمی‌بیند و این آزمایش باید با پول نقد در فناوری‌های مختلف دیجیتالی تجربه شود؛ ضمن این‌که دیگر برنامه‌های ماجراجویانه این فناوری به اندازه کافی قدرت ایجاد اختلال را ندارند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.