تحول و نوآوری بانک ملی با آموزش‌های ضمن خدمت کارکنان

بانک ملی ایران با توجه به ضرورت‌های ایجاد تحول و نوآوری در مسیر بانکداری، پرورش خلاقیت و آموزش‌های ضمن خدمت کارکنان را به‌طور ویژه سرلوحه اقدامات درون سازمانی خود قرار داده است تا بتواند همواره به عنوان یک نهاد پاسخگو خدمت‌رسانی کند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، پرورش خلاقیت، ایده پردازی کارکنان و استفاده از استعدادهای نخبگان از مهم‌ترین موضوعات مورد توجه در این بانک است به طوری که توجه به نیروی انسانی خلاق از اولویت‌های مدیریت محسوب می‌شود.
از سویی «آموزش» رکن تغییرناپذیر اقدامات درون سازمانی بانک ملی ایران است و هر سال رقم قابل توجهی برای آموزشی کارکنان و البته مشتریان بانک هزینه می‌شود.
بر همین اساس از ۱۵ مردادماه سال گذشته و همزمان با یک سالگی دولت دوازدهم، تعداد یک هزار و ۴۳۳ دوره آموزش ضمن خدمت در بانک برگزار شده که ۴۵هزار و ۶۹۳ نفر نیز در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند.
همچنین بانک ملی ایران آموزش دانش‌آموزان و دانشجویان را به عنوان مشتریان وفادار بانک در دستور کار داشته و در مجموع سه هزار و ۹۶۰ نفر ساعت دوره آموزشی برگزار کرده است.
در همین راستا بانک و بنیاد ملی نخبگان تفاهمنامه‌ای را نیز با هدف گسترش همکاری‌ها و مشارکت در حمایت از نخبگان و استفاده از ظرفیت آن‌ها در حوزه‌های تحقیقاتی و پژوهشی و فراهم شدن زمینه همکاری‌های علمی، آموزشی و مطالعاتی استعدادهای برتر و نخبگان امضا کردند.
بانک ملی ایران معتقد است اگر افراد نخبه و خلاق و ایده‌پرداز در سازمان حضور نداشته باشند یا از توانایی آن‌ها استفاده نشود، بدون شک سازمان، حرکتی به جلو نخواهد داشت و در دوران کنونی، تنها سازمان‌هایی موفقند که بتوانند با ایده‌های نو، چالش‌های پیش رو را کنار بزنند.
از سویی از آن‌جا که کارشناسان، نخبگان امروز و مدیران آینده بانک هستند بنابراین «آموزش» در این بانک یک امر تشریفاتی نیست و حداکثر توان در آموزش کارشناسان به کار گرفته می‌شود.
در دنیای کنونی، مشتریان نمی‌پذیرند که کارکنان یک بانک، نسبت به امور مراجعان بی‌اطلاع باشند و یا نسبت به دستورالعمل‌های مختلف و متعدد آشنایی نداشته باشند. از این رو اطلاع‌رسانی و آموزش به موقع، کامل و جامع به مشتریان و کارکنان یکی از دغدغه‌های مهم بانک ملی ایران به شمار می‌رود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.