تدوین اطلس امنیتی انتخابات براساس مناطق “قرمز، زرد و سفید”

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: برای انتخابات سال جاری تمامی شهرها و استان‌های کشور براساس مناطق قرمز، زرد و سفید شناسایی و تقسیم‌بندی شده‌اند.

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره تدوین اطلس امنیتی انتخابات سال جاری، گفت: در این اطلس مناطق قرمز، زرد و سفید شناسایی شدند و برای مناطقی که درگیری و تنش در انتخابات گذشته داشتیم، تدابیر لازم پیش‌بینی شده است.
وی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری انتخابات افزود: براساس انتخابات گذشته مجلس شورای اسلامی، سه منطقه را در این اطلس شناسایی کرده‌ایم که مناطقی که تکرار درگیری و تنش داشت به‌عنوان مناطق قرمز شناخته شد.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ادامه داد: مناطقی که به‌صورت موردی تنش و ناامنی در آن وجود داشت به‌عنوان مناطق زرد و مناطقی که هیچ‌گونه تنش و درگیری در آن وجود نداشت به‌عنوان مناطق سفید شناسایی شد.
ذوالفقاری گفت: برای انتخابات سال جاری تمامی شهرها و استان‌های کشور براساس مناطق قرمز، زرد و سفید شناسایی و تقسیم‌بندی شده‌اند، اما در عین حال توجه به این موضوع مهم است که احتمال بروز عناصر یا پدیده‌های خاص وجود دارد که در این زمینه غفلت نمی‌کنیم.
ذوالفقاری در پایان خاطرنشان کرد: درست است که جغرافیای انتخاباتی برخی مناطق سفید ترسیم شده، اما احتمال وجود پدیده‌ای جدید و بروز تنش را پیش‌بینی کرده‌ایم و برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه انجام شده است.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.