​تیم ملی کشتی فرنگی قهرمان آسیا شد

در مرحله مقدماتی روز دوم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان آسیا سامان عبدولی و افشین بیابانگرد فینالیست شدند و یوسف قادریان به دیدار رده‌بندی راه یافت و تیم ایران هم قهرمان شد.

در وزن ۵۹ کیلوگرم سامان عبدولی در دور اول موفق شد حسن یوسف‌اف از تاجیکستان را با نتیجه ۹ بر صفر ضربه فنی کند و در دور دوم پراوان از تایلند را هم با نتیجه ۹ بر صفر از پیش رو بردارد. عبدولی در نیمه نهایی حریف سرسخت خود آیناگولف از قزاقستان را ۱۰ بر ۶ شکست داد و راهی فینال شد. وی در فینال به مصاف ژول چو بیکف، حریفی از قرقیزستان خواهد رفت.
در وزن ۸۵ کیلوگرم یوسف قادریان پس از استراحت در دور اول، در دور دوم اوکی جی ما از ژاپن را با نتیجه ۹ بر صفر ضربه فنی کرد. وی در نیمه نهایی برابر شمس الدین اف از ازبکستان به میدان رفت و با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب حریف شد و به رده بندی رسید.
در وزن ۷۱ کیلوگرم افشین بیابانگرد که در دور اول با قرعه استراحت روبه‌رو شده بود در دور دوم توانست با نتیجه یک بر صفر از سد بایاخیمف از قزاقستان بگذرد. وی در نیمه نهایی حریف ترکمنستانی آمانا زاروف را با ضربه فنی شکست داد و راهی فینال شد. بیبابانگرد باید برای کسب مدال طلا با خولماخوف از ازبکستان مصاف کند.
تیم ملی کشتی فرنگی ایران در روز نخست این رقابت‌ها صاحب سه مدال طلا و ۲ مدال برنز شده بود. ایران با توجه به ۳ مدال طلا و ۲ برنز دیروز در ۵ وزن اول و همچنین دو فینالیست و یک نماینده در رده بندی امروز به عنوان قهرمان زودهنگام قاره کهن معرفی شد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.