وزیر اطلاعات: ان‌شاءالله مجلسی شکل گیرد که وضعیت و جایگاه فعلی کشور را بهبود بخشد

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه انتخابات ۷ اسفند رأی به نظام اسلامی است، گفت: کاندیدا‌ها از تخریب و توهین دیگر نامزد‌ها خودداری کنند.

حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در مجتمع اریکه ایرانیان با بیان «در حالی جشن ۳۷سالگی انقلاب را برگزار کردیم که در ابتدای انقلاب حتی کشورهای کوچک منطقه اجازه حمله کردن و تعدی نظامی به ایران را به خود می‌دادند» اظهار داشت: امسال با گذشت ۳۷ سال از انقلاب حتی قدرت‌های بزرگ هم اجازه تجاوز به ایران را به خود نمی‌دهند.
وی ادامه داد: امسال در حالی ۳۷سالگی انقلاب را جشن گرفته‌ایم که شرکت‌ها و مجموعه‌های بزرگ اقتصادی در حال مسابقه با یکدیگر برای انعقاد تفاهم‌نامه‌های اقتصادی و سرمایه گذاری در ایران هستند.
وزیر اطلاعات با یادآوری «در آستانه دو انتخابات بزرگ خبرگان و مجلس شورای اسلامی قرار داریم و شور و نشاط بسیاری در کشور و میان همه جریان‌های اقتصادی وجود دارد» گفت: در بسیاری از کشور‌ها که انقلاب مردمی داشتند حضور مردم کمرنگ شده اما در انقلاب ما ۲۲ بهمن امسال از هر سال دیگری اثرگذار‌تر و پرشور‌تر برگزار شد.
حجت‌الاسلام علوی با ابراز اینکه مردم ایران پس از حضور پرشکوه در ۲۲ بهمن آماده حضور دیگر پای صندوق‌های رأی برای انتخابات مجلس و خبرگان هستند، گفت: شاهد حضور حداکثری و فراگیر مردم بار دیگر پای صندوق‌های رأی خواهیم بود.
وی با اعلام اینکه تلاش خاموش سربازان گمنام همواره در راستای تأمین امنیت همراه با نشاط و شادمانی مردم بوده است، گفت: خیر و برکت در پرتو امنیت تأمین می‌شود. تمام دستگاه‌هایی که مسئول تأمین امنیت کشور هستند با همدلی و همراهی هم در انجام این وظیفه می‌کوشند.
وزیر اطلاعات ادامه داد: اکنون سپاه پاسداران قهرمان، ارتش همیشه پیروز، نیروی انتظامی زحمتکش، ستاد کل نیروهای مسلح، شورای عالی امنیت ملی و وزارت کشور در سالی که به‌فرموده مقام معظم رهبری به نام همدلی و همزبانی دولت و ملت مزین شده است با هم ‌‌نهایت همدلی و همکاری را دارند و بدین ترتیب است که به‌قول مقام معظم رهبری آرامش بی‌بدیلی در کشور برقرار است.
حجت‌الاسلام علوی یادآور شد: حضور حداکثری مردم در انتخابات هفتم اسفند مانند ۲۲ بهمن ماه اقتدار و سرافرازی نظام است و ایران را سربلند می‌کند.
وی با بیان «امروز موفق شده‌ایم بعد از ۱۲ سال تحریم‌ها را از میان برداریم» گفت: خدمت‌گزاران شما در دولت تمام تلاش خود را انجام دادند تا کشور از زیر فشار ظالمانه ۱۲ سال تحریم رهایی یابد. اکنون دولت یازدهم به وعده خود عمل کرده است و خبری از فشار تحریم‌ها، وعده‌های پوچ و توخالی مبنی بر حمله به ایران و تهدید کشورمان به منزوی شدن و حمله نظامی نیست. همه این‌ها حاصل پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری، درایت دولتمردان و همراهی و همدلی مردم با دولت یازدهم است. صبوری شما مردم در مقابل ۱۲ سال تحریم و فشار باید قدر دانسته شود.
نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه افزود: ان‌شاءالله مجلسی شکل گیرد که وضعیت و جایگاه فعلی کشور را بهبود بخشد و ان‌شاءالله به‌فرموده مقام معظم رهبری در سال همدلی و هم‌زبانی مجلسی در طراز انقلاب که دولت را نقد کند نه اینکه اذیت کند و با سؤال، نقد و استیضاح کار‌شناسی به دولت کمک کند تشکیل شود. همگان می‌دانند که وظیفه شرعی، ملی و میهنی مردم شرکت در انتخابات است.
حجت‌الاسلام علوی با تأکید بر افزایش شاخص‌های امنیتی کشور به انفجار‌ها و ناامنی در برخی کشور‌ها، تصریح کرد: با همدلی و هم‌افزایی همه نیروهای خدوم در نیروهای نظامی سپاه، بسیج و ارتش و نیروهای انتظامی و سربازان گمنام امنیت خوبی در کشور ایجاد شده و با هدایت‌های مقام معظم رهبری همه نیروهای نظام دست به دست هم داده و با پشتوانه اطلاعات ۸۰ میلیونی این امنیت به ارمغان آمده است.
وی به حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی اشاره کرد و گفت: در ۷ اسفند ماه شرکت مردم و صندوق‌های رأی با جهان سخن خواهند گفت و همه وظیفه داریم که برای مصونیت کشور از نگاه‌های بد در این انتخابات شرکت نماییم. همگان به‌خوبی می‌دانند به‌ویژه در بحث انتخابات به‌عنوان یک وظیفه ملی در تعیین سرنوشت کشور، ملت ایران تکلیف خودشان را به‌نحو احسن انجام خواهند داد. همگان باید بدانند که انتخابات هفتم اسفند رأی به یک گروه و جریان خاص نیست بلکه رأی به نظام است. باید بدانیم چشم جهان به این انتخابات و حضور مردم در این انتخابات است.
وزیر اطلاعات به تبلیغات انتخاباتی و اخلاق اسلامی در انتخابات پرداخت و با بیان اینکه هر کاندیدایی و طرفداران هر کاندیدا باید تنها در مورد شایستگی‌های خود یا کاندیدایشان سخن بگویند و از تخریب و توهین دیگر کاندیدا‌ها خودداری کنند، گفت: بحث‌های انتخاباتی طرفداران کاندیدا‌ها باید با زبانی محترمانه، مؤدبانه، دلسوزانه و منصفانه صورت گیرد.
حجت‌الاسلام علوی با اشاره به انتخابات پیش‌ِرو، اظهار کرد: انتخابات باید در فضایی امن و اخلاقی برگزار شود، کسانی که به صحنه می‌آیند چه نامزد‌ها و چه هواداران و ستاد‌ها باید واقعاً اخلاق را رعایت کنند و تبلیغ‌کنندگان به‌جای تخریب رقیب، ویژگی‌های مثبت کاندیدای مورد نظر خود را مطرح کنند تا مردم بتوانند به‌درستی انتخاب کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: باید به‌گونه‌ای رفتار شود که همه براساس بینش نسبت به انتخابات احساس داشته باشند؛ چرا که انتخابات سرنوشت ساختار سیاسی ما را رقم می‌زند. باید ممنون رهبر عزیز، هوشمند و هوشیارمان باشیم که همواره بر حضور حداکثری مردم تأکید کرده‌اند، ملاک صحت انتخابات پسند ما یا دیگران نیست، بلکه نتیجه انتخابات را اکثریت مشخص می‌کند و این ملاک مطلوب است. به همین دلیل مقام معظم رهبری همیشه روی مشارکت حداکثری انگشت گذاشته است. این مشارکت همیشه به دنیا پیام‌های زیادی مخابره و همه را دچار شگفتی کرده است. امیدوارم امسال نیز انتخاباتی پرشور داشته باشیم تا کسانی که در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری حاضر می‌شوند، آینده بهتری را برای کشور رقم بزنند.
حجت‌الاسلام علوی افزود: باید در فضای رقابتی اسلامی انتخابات را برگزار کنیم یعنی اخلاق اسلامی را رعایت کنیم، احکام شرع را رعایت کنیم؛ چون انتخابات در کشوری اسلامی و در نظامی اسلامی پیاده می‌شود. اسلام به ما اجازه نداده است برای رسیدن به هدف از طریق معصیت وارد شویم.
وی ادامه داد: در ایران اسلامی امور براساس انتخابات انجام می‌شود و مردم انقلاب کردند تا کار‌ها اسلامی صورت گیرد؛ بنابراین در انتخابات نیز باید اسلام رعایت شده و نباید با آبروی کاندیدایی بازی شود.
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری در پایان خاطرنشان کرد: در استان تهران ۱۶ فقیه به مجلس شورای اسلامی می‌روند، ۱۶ فقیهی که مورد تأیید شورای محترم نگهبان قرار گرفته‌اند. مردم از میان ایشان کاندیداهای خودرا انتخاب و این انتخابات مهم را با شکوه برگزار کنند. امیدواریم مردم در عرصه حضور دیگر پای صندوق‌های رأی در هفتم اسفندماه نشان دهند که ملت ایران هوشیار هستند و به فراخوان رهبر معظم خود پاسخ مثبت می‌دهند.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.