چرا دو چهره اصولگرا در لیست اصلاح طلبان و حامیان دولت قرار گرفتند؟/ پاسخ الیاس حضرتی را بخوانید

الیاس حضرتی گفت: ما از کسی تعهد نگرفتیم که (بعد از رای آوری) حتما در فراکسیون اصلاح‌طلبان باشد، ولی وقتی یک لیست بسته می‌شود به صورت طبیعی این کار انجام خواهد شد.

الیاس حضرتی کاندیدای لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در پاسخ به سئوالی در خصوص علت حضور کاظم جلالی و بهروز نعمتی در لیست اصلاح‌طلبان، اظهار کرد: ما یک تجربه موفقی را در سال ۹۲ پشت سر گذاشتیم که اجماع بین اصلاح‌طلبان با طیف اعتدالی و میانه بود و آقای عارف به نفع روحانی کنار رفت و آقایان خاتمی، هاشمی و شخصیت‌های اصلاح‌طلب هم پشت‌سر روحانی قرار گرفتند و یک انتخابات پیروز را رقم زدیم.
وی افزود: بنابراین عقل ایجاب می‌کند که به آسانی از کنار این تجربه عبور نکنیم و برای انتخابات مجلس دهم تکرار یک تجربه موفق داشته باشیم. این سیاست بر اساس همان نگاه ما به تجربه موفق سال ۹۲ بود. ما نمی‌خواستیم اصلاح‌طلبان، دوستان حزب اعتدال و توسعه و اصولگرایان معتدل، لیست‌های جداگانه ارائه کنند، بنابراین سیاست ما در تهیه لیست یک اقدام کاملا عقلانی در شرایط فعلی بود.
حضرتی افزود: ما از کسی تعهد نگرفتیم که حتما در فراکسیون اصلاح‌طلبان باشد، ولی وقتی یک لیست بسته می‌شود به صورت طبیعی این کار انجام خواهد شد؛ یعنی هر تفکری که افراد را متقاعد کند تا در یک فهرست انتخاباتی قرار بگیرند و در مبارزات انتخاباتی باشند، در مجلس هم ایده‌ها و سوژه‌هایی را دنبال می‌کنند که دغدغه‌ها و نگاه‌های مشترک است، بنابراین خود این مسئله یک فراکسیون را شکل می‌دهد.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا آقایان جلالی و نعمتی در فراکسیون اصلاح‌طلبان قرار می‌گیرند یا خیر، گفت: عنوانی که ما برای فراکسیون خود در مجلس آینده در نظر گرفتیم، «فراکسیون اصلاح‌طلبان و اعتدالیون» است.
حضرتی با اشاره به حمایت اصلاح‌طلبان در مجلس آینده از دولت و تفاوت‌های آن با یک مجلس وکیل‌الدوله، تصریح کرد: تفاوت‌های این دو عنوان بسیار واضح است. اصلاح‌طلبان بارها اعلام کرده‌اند که ما در مجلس در راستای ایفای وظیفه نمایندگی خود سعی می‌کنیم با دولت یک تعامل مثبت داشته باشیم و به دولت در تحقق مسئولیت‌های سنگین، کمک کنیم.
مدیر مسئول روزنامه اعتماد خاطرنشان کرد: این کمک کردن یک هماهنگی تنگاتنگ نیاز دارد، اما در عین حال انجام وظایف نمایندگی مانند تذکر، نظارت و سئوال جزو وظایف نمایندگان مجلس است که تعطیل‌بردار هم نیست؛ چرا که برای یک نماینده آنچه اولویت دارد، انجام وظایفی است که به ملت تعهد داده است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.