رنو فرانسه هم از ایران می‌رود

مدیر اجرایی شرکت خودروسازی رنوی فرانسه گفت این شرکت احتمالا به منظور تبعیت از تحریم‌های آمریکا فعالیت خود در ایران را متوقف خواهد کرد.

به نقل از بلومبرگ، تیری بولور، مدیر اجرایی شرکت خودروسازی رنوی فرانسه در جریان یک کنفرانس ویدئویی به تحلیلگران گفت این شرکت احتمالا به منظور تبعیت از تحریم‌های آمریکا فعالیت خود در ایران را متوقف خواهد کرد.
وی افزود: «ما به دنبال فرصت‌های جدید به ویژه در آفریقا هستیم تا از طریق ایجاد رشد قوی، فرصت‌های از دست رفته در بازار ایران را جبران کنیم.»

از زمان لغو تحریم‌های ایران در ژانویه ۲۰۱۶، بازار این کشور به محلی برای رشد فروش محصولات شرکت‌های غربی تبدیل شده و حجم مبادلات تجاری ایران و اروپا به بیش از ۱۰میلیارد دلار رسیده است. اکنون که آمریکا توافق هسته‌ای با ایران را لغو کرده و به دنبال وضع مجدد تحریم‌هاست، شرکت‌های غربی یکی پس از دیگری از ایران خارج می‌شوند.
ماه گذشته مدیران شرکت رنو گفته بودند قصد دارند حداقل یک حضور حداقلی را در بازار ایران نظیر دور قبلی تحریم‌ها حفظ کنند.
شرکت رنو سال گذشته موافقتنامه‌ای را با سازمان گسترش و نوسازی صنعتی ایران و شرکت پرتو نگین ناصح برای افزایش ۷۵ درصدی ظرفیت تولید خود در ایران به امضا رسانده بود. کلوتیلد دلبوس، مدیر امور مالی شرکت رنو گفته شرکت هنوز تولید خودرو یا سرمایه‌گذاری به موجب قرارداد جدید را آغاز نکرده، اما از سال ۲۰۰۳ به این طرف در ایران خودرو تولید می‌کند.
به گفته دلبوس، در نیمه نخست امسال میزان فروش محصولات رنو در ایران به دلیل سیاست بانک مرکزی این کشور ۱۰ درصد کاهش یافته و به ۸ درصد از سهم کل بازار ایران رسیده است. وی افزود، فروش محصولات رنو در نیمه دوم امسال تقریبا به صفر خواهد رسید.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.