صدور کارت اعتباری خرید لوازم خانگی منتفی شد

رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی اعلام کرد: صدور کارت‌ اعتباری خرید لوازم خانگی رسما منتفی شده و امکان اجرای آن نیست؛ لذا خریداران منتظر صدور این کارت‌ها برای خرید نباشند.

محمدرضا دیانی اظهار کرد: استقبال مردم برای خرید نسبت به ماه‌های گذشته بهتر شده ولی مردم کماکان منتظر صدور کارت‌های اعتباری‌ برای خرید کالای ایرانی هستند که دولت قول داده بود صادر می‌شود اما باید به اطلاع مردم برسانیم که طرح کارت‌های اعتباری خرید کالا به هیچ‌وجه انجام‌شدنی نیست.
وی با تاکید بر اینکه کارت‌های اعتباری که برای خرید قرار بود صادر شود، صادر نشده است، گفت: مردم اگر قصد خرید دارند به امید این کارت‌ها نمانند و خرید خود را انجام دهند، چون در حال حاضر شرایط طوری است که قیمت‌های لوازم خانگی در حد کف قرار گرفته است.
دیانی افزود: دو سال است که در بازار لوازم خانگی افزایش قیمت نداشتیم و اکنون شرایط برای خرید بسیار مناسب است.
رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی اظهار کرد: علی‌رغم قولی که دولت و بانک مرکزی داده بود، کارت‌های اعتباری صادر نشد و این موضوع ضربه بزرگی به صنعت لوازم خانگی زد؛ چون ضمن رکودی که در بازار بود این قول‌ها باعث شد که خرید مردم به تاخیر بیفتد و عدم خرید مردم به رکود بازار لوازم خانگی دامن زد.
وی ادامه داد: به نظر من امکان انجام چنین برنامه‌ای وجود ندارد، چون ساختارها و بستر آن فراهم نیست و بانک مرکزی روی این موضوع نظری ندارد و فکر می‌کنم که طرحی در این زمینه وجود نداشته باشد؛ مگر اینکه خود بانک‌ها به صورت مشترک با تولیدکنندگان لوازم خانگی این کار را اجرا کنند که در حال انجام هم است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.