درمان ناباروری متولی ندارد/بیمه ها حمایت نمی کنند

بازرس انجمن اورولوژی ایران گفت: ناباروری یک معضل اجتماعی جدی به شمار می رود که متأسفانه در کشور متولی ندارد و بیمه ها نیز از درمان این مشکل حمایت نمی کنند.

دکتر حسن جمشیدیان افزود: ناباروری یک معضل اجتماعی به شمار می رود و در موارد زیادی منجر به طلاق و فروپاشی خانواده ها شده و می شود که بی تردید آسیب های مختلفی نیزبه همراه دارد.
وی ادامه داد: حدود ۱۵درصد از زوج های با شرایط طبیعی به رغم نداشتن مشکل در طول یک سال اول بچه دار نمی شوند حال آنکه توصیه می کنیم دختران و پسران جوان قبل از ازدواج حتما موضوع باروری وسلامت جنسی شان را نیزبررسی کنند.
این جراح و متخصص کلیه و مجاری ادرار خاطرنشان کرد: ناباروی در ۳۰ درصد موارد به مردان و در ۵۰ درصد موارد به زنان مربوط است. در ۲۰درصد موارد  هم امکان دارد که هر دو زوج دارای مشکل باشند یا هر یک از آنها بدون هیچ مشکلی بلکه به دلایل ناشناخته نیز بچه دار نشوند.
وی تأکید کرد: متأسفانه بیمه ها به هیچ عنوان از درمان های ناباروری حمایت نمی کنندچراکه بیمه ها انجام تکنیک ها و روش های کمک باروری را یک عمل فانتزی می دانند و به هیچ عنوان برای این موضوع کاری انجام نمی دهند و مردم باید هزینه های سنگینی برای درمان شان  از جیب خود بپردازند.
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: بیماران ناباروردر کشور متولی مشخصی ندارند در حالی که این امر به عنوان یک معضل خانوادگی و اجتماعی به شمار می رود؛بنابراین باید از زوج های نابارور حمایت شود.
وی همچنین افزود: از آنجا که روش های درمان ناباروری گران قیمت هستند دولت باید از بیمه ها حمایت بیشتری کند تا آنها نیز بتوانند روش هایی مانند میکرواینجکشن، آی یو آی و… را تحت پوشش قرار دهندو مشکلات موجود را به حداقل های ممکن کاهش دهند.
جمشیدیان در ادامه بیان کرد: مبتکر اصلی روز ملی سلامت مردان انجمن اورولوژی است و امیدواریم در آینده علاوه بر روز سلامت مردان، روز سلامت کودکان و جوانان را هم داشته باشیم زیرا موجب توجه و اهمیت افراد نسبت به بیماری ها می شود.
همزمان با ششم اسفند (روز سلامت مردان) برنامه های متنوعی ازجمله ویزیت های رایگان پزشکان اورولوژیست ازسوی انجمن اورولوژی ایران در سراسر کشور برگزارمی شود.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.