نانگ و آندو، گرانترین بازیکنان نیم فصل

در لیست گرانقیمت ترین بازیکنان نیم فصل، آلویز نانگ با ۶۴۸ میلیون صدرنشین است و آندرانیک تیموریان با ۵۰۰ میلیون در رده دوم قرار دارد.

مهمترین دلیل برای شکل گیری بازه زمانی نقل و انتقالات نیم فصل، تقویت باشگاه ها و پوشش نقاط ضعف شان است. به همین دلیل تیمها در این بازه زمانی به بازار نقل و انتقالات پا می گذارند و بهترین بازیکنان را جذب می کنند. در لیگ برتر نیز چنین قاعده ای وجود دارد. باشگاه ها حتی اگر با مشکلات مالی فراوان دست و پنجه نرم کنند باز هم وارد مقوله جذب بازیکن می شوند و بازیکنان بزرگی به تور می اندازند. در نقل و انتقالات نیم فصل لیگ پانزدهم،۱۴ بازیکن بودند که با قراردادی بالغ بر ۳۰۰ میلیون راهی تیمهای جدید خود شدند.
 البته رکورد گرانقیمت ترین بازیکن را آلویز نانگ شکست. مهاجم کامرونی نفت تهران با قراردادی ۶۴۸ میلیونی راهی تراکتورسازی شد تا قدرت خط حمله این تیم را افزایش بدهد. بعد از او نوبت می رسد به آندرانیک تیموریان که از ام صلال جدا شد و پیراهن سایپا را پوشید. کاپیتان تیم ملی برای نیم فصل بازی در سایپا ۵۰۰ میلیون به جیب زد. سومین بازیکن گران نیم فصل کسی نیست جز کوئه ماها. مهاجم کامرونی که به فولاد پیوست تا در خط حمله این تیم بازی کند.
 عنوان چهارم را مهدی مومنی به خود اختصاص داده. گوش راست نفت تهران که با قراردادی ۴۰۰ میلیونی جذب استقلال شد. سیناد ایبریچیچ ، نفر پنجم لیست گرانترین هاست. هافبک نفوذی کروات سپاهان که ۳۹۰ میلیون تومان هزینه روی دست این تیم اصفهانی گذاشت. لئوناردو پیمنتا نفر ششم لیست است. هافبک برزیلی گسترش فولاد که برای یک نیم فصل، قراردادی ۳۷۰ میلیونی امضا کرده است.
 هفتمین بازیکن گرانقیمت  مارکو آیوبل نام دارد. مهاجمی که با قراردادی ۳۶۰ میلیونی به ذوب آهن پیوست تا همراه با مسعود حسن زاده و کاوه رضایی ، خط حمله قدرتمند این تیم را تشکیل بدهد. عنوان هشتم را مهدی کیانی در اختیار دارد. هافبک دفاعی گسترش فولاد که به تیم سابقش تراکتورسازی برگشت. آن هم با قراردادی به ارزش ۳۵۰ میلیون. هاشم بیک زاده که از صبا جدا شد تا پیراهن ذوب آهن را بپوشد با ۳۵۰ میلیون در رده نهم قرار دارد و در نهایت نوبت می رسد به الکساندر لوبانوف که با قراردادی ۳۲۴ میلیونی از پاختاکور به ترکیب پرسپولیس اضافه شد.
این ۱۰ بازیکن صدرنشین لیست گرانقیمت ترین های نیم فصل هستند. البته چهار بازیکن دیگر هم وجود دارند که قراردادشان ۳۰۰ میلیون و یا بالاتر است. بازیکنانی چون علی احمدی از سپاهان و مهرداد طهماسبی از فولاد که ۳۲۰ میلیون قرارداد بسته اند و البته محسن فروزان و فرزاد حاتمی که رقم قراردادشان دقیقا ۳۰۰ میلیون است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.