کلینتون: فلسطینیان هم باید کشور داشته‌ باشند / حمایت از مردم فلسطین، برگ برنده اسرائیل است

نامزد پیشتاز دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر بر راه‌ حل دو کشوری برای حل درگیری اسرائیل – فلسطین تاکید کرد و افزود که بیشترین نفع اسرائیل در این است که حمایت زیادی از آرمان‌های مردم فلسطین داشته باشد.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان گفت: همواره به این مساله فکر می‌کنم که حرکت در مسیر راه حل دو کشوری و تلاش برای حمایت از آرمان‌های مردم فلسطین در راستای منافع بلند مدت اسرائیل و نیز منطقه و خود مردم است.
وی همچنین در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان آمریکا که گفته بود در مذاکرات فلسطین و اسرائیل بی‌طرف می‌ماند و نیز سخنان سناتور تد کروز جمهوری‌خواه گفت که هر دوی آنها از نکته اصلی منحرف شدند.
کلینتون همچنین از رژیم صهیونیستی به عنوان متحد ایالات متحده آمریکا دفاع کرد و گفت که روابط با واشنگتن به تشکیل "کشور" اسرائیل بازمی‌گردد اما بر این نکته تاکید کرد که فلسطینیان هم به کشور خودشان نیاز دارند.
نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افزود: من همچنین معتقدم که فلسطینیان مستحق داشتن کشور خودشان هستند و به همین دلیل است که از راه حل دو کشوری حمایت می‌کنم. من در دوران تصدی وزارت خارجه هم در این راستا تلاش می‌کردم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.