دستگیری زن پلیس نما در کرمان

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان از دستگیری زن پلیس نما، که اقدام به سوءاستفاده از لباس پلیس می‌کرد، خبر داد.

 سرهنگ عبدالعلی روانبخش گفت: ماموران بازرسی پلیس شهرستان کرمان با انجام اقدامات فنی از تردد خانمی با لباس نظامی در سطح شهر کرمان باخبر شدند.
وی افزود: از این رو تعقیب و مراقبت زن پلیس نما در دستور کار قرار گرفت تا اینکه ماموران وی را در منزل مسکونی اش دستگیر کردند و به ستاد فرماندهی شهرستان کرمان انتقال دادند.
روانبخش با بیان این مسئله که متهم دارای تحصیلات عالیه است، اضافه کرد: این خانم ۲۶ ساله که دو فرزند دارد برای فریب خانواده و سوءاستفاده از جایگاه اجتماعی پلیس با تهیه البسه و علائم نظامی دست به این اقدام زده است.
فرمانده انتظامی شهرستان کرمان ضمن اعلام این که شوهر متهم که اعتیاد شدید به مواد مخدر دارد نیز از پلیس نبودن وی آگاه نیست، گفت: زن پلیس نما حتی در اجاره منزل نیز خود را پلیس معرفی کرده و از این راه قصد جلب اعتماد صاحب خانه را داشته است.
وی افزود: بنا بر اظهارات یکی از شاکیان پرونده، وی پس از دریافت مبلغ ۱۶۰ میلیون ریال به عنوان قرض، شاکی را تهدید کرده است که اگر پیگیر پس گرفتن قرض خود باشد با توجه به نفوذش او را دچار مشکل می کند.
سرهنگ روانبخش در ادامه اظهار داشت: متهم در مراجعه به بانک، ملاقات با یکی از بستگان زندانی خود و دیگر اماکن نیز از این لباس سوءاستفاده کرده است.
وی از کشف یک بی سیم تقلبی از کیف دستی متهم خبر داد و افزود: در بازجویی از زن پلیس نما به علاقه وافر او به شغل پلیسی پی بردیم اما متاسفانه او راه درستی را در پیش نگرفته بود.
فرمانده انتظامی شهرستان کرمان سوءاستفاده از البسه نظامی را یک جرم خواند و گفت: از شهروندان به خصوص کسبه و بازاریان تقاضا داریم به هر فردی اعتماد نکنند و در مواجهه با افراد مشکوک، پلیس را در جریان موضوع قرار دهند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.