مصوبه اخیر آمریکا شبهه ناک و مردود است/ تورم زیر ۱۱درصد می‌شود

سخنگوی دولت گفت: پیش‌بینی ما برای نرخ رشد اقتصادی برای سال آینده ۶ تا ۵ درصد است و نرخ تورم به زیر ۱۱ درصد تقلیل پیدا خواهد کرد.

محمد باقر نوبخت در نشست خبری امروز خود خبر از نهایی شدن بودجه ۹۵ در هیات دولت داد و گفت: از ۲۶۷ هزار میلیارد تومان منابع عمومی بودجه ۹۵، ۶۶ هزار میلیارد تومان آن از محل فروش نفت تامین می‌شود و ۲۰۱ هزار میلیارد تومان دیگر منابعی که در قانون بودجه مشخص خواهد شد تامین می‌شود.

نرخ دلار در بودجه سال آینده ۲۹۹۷ تومان تعیین شد
وی همچنین با بیان اینکه نرخ تسعیر بین ریال و دلار ۲۹۹۷ تومان تعیین شد، گفت: دولت با این نرخ نشان داد که به دنبال افزایش قیمت ارز نیست.

هر ماه ۶ هزار و ۴۲۹ دستگاه تاکسی از رده خارج و خودروهای جدید جایگزین می کنیم
سخنگوی دولت ادامه داد: از ۳۲۵ هزار دستگاه تاکسی که در حال فعالیت هستند ۱۱۲ هزار دستگاه جزو تاکسی‌های فرسوده محسوب می‌شوند که هدف‌گذاری ما برای بهمن ۹۴ تا بهمن ۹۵ جایگزینی ۹۰ هزار دستگاه است.
نوبخت افزود: هر ماه ۶ هزار و ۴۲۵ دستگاه را از رده خارج می‌کنیم و خودروهای جدید جایگزین آن‌ها خواهد شد.

پیش‌بینی نرخ رشد ۶ درصدی برای سال ۹۵/ نرخ تورم به زیر ۱۱ درصد می‌رسد
وی همچنین گفت: پیش‌بینی ما برای نرخ رشد اقتصادی برای سال آینده ۶ تا ۵ درصد است و نرخ تورم به زیر ۱۱ درصد تقلیل پیدا خواهد کرد.

اجرای برجام منوط بر خوش‌بینی نیست
سخنگوی دولت همچنین در واکنش به طرح اخیر کنگره آمریکا گفت: براساس یک برنامه زمان‌بندی مقدمات اجرایی شدن برجام صورت گرفت که یکی از آنان بسته شدن پرونده پی‌ام‌دی بود.
نوبخت با بیان اینکه برجام مسیر خود را براساس این برنامه زمان‌بندی طی می‌کند گفت: یک سری اقدامات ما باید انجام دهیم و یک سری اقدامات هم طرف مقابل طبق برنامه باید انجام دهد.

مصوبه اخیر کنگره آمریکا شبهه‌ناک و مردود است
وی افزود: در این میان یکی از ارکان قدرت در آمریکا که تلاش می‌کند این توافق صورت نگیرد این طرح را تصویب کرد و ما هر اقدامی که شبهه‌ناک و یا مردود باشد مانند بحث روادید اقدامات خود را متناسب با رفتار طرف مقابل تعیین می‌کنیم.
سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه پیشرفت در ارای برجام منوط بر خوش‌بینی نیست گفت: دیوار تحریم‌ها فرو ریخته و اجماع جهانی علیه ایران برخلاف خواست آمریکا از بین رفته است و ما هیچ نگرانی از این دست اقدامات نداریم چراکه رفتارمان هماهنگ با رفتار طرف مقابل است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.