۵ مسیر صعب‌العبور استقلال برای قهرمانی

تیم فوتبال استقلال در پایان هفته بیست و یکم لیگ برتر موفق شد با صدرنشینی به تعطیلات لیگ برود و حداقل از نظر امتیاری شانس اول قهرمانی در لیگ پانزدهم محسوب می‌شود.

آبی‌ها هم اکنون با ۳۹ امتیاز و یک امتیاز بیشتر از استقلال خوزستان رده دومی و البته ۴ امتیاز بیشتر از پرسپولیس رده سومی در صدر جدول قرار گرفته و کادرفنی این تیم امیدوار هستند با حفظ این اختلاف بتوانند در پایان بازی‌ها برای چهارمین بار قهرمانی در لیگ برتر را جشن بگیرند. در این بین آبی‌ها ۵ بازی کلیدی برای رسیدن به قهرمانی پیش رو دارند که باید از این بازی‌ها به سلامت عبور کنند.

تمام مسیرهای سخت استقلال
هفته بیست و چهارم؛ استقلال خوزستان
بازی با استقلال خوزستان در هفته بیست و چهارم لیگ برتر بی تردید شروع راه استقلالی‌ها برای قهرمانی است. شگفتی‌ساز این فصل لیگ لیگ برتر بعد از یک تساوی ارزشمند برابر استقلال در استادیوم آزادی امیدوار است در بازی برگشت هم بتواند نتیجه مناسبی در مقابل این تیم بگیرد. استقلالی‌ها بی تردید می‌توانند با پیروزی برابر تیم سختکوش عبدالله ویسی گام بلندی در راه قهرمانی بردارند.
هفته بیست و پنجم؛ سپاهان
هرچند سپاهان از نظر شرایط جدول نمی‌تواند چندان برای استقلال دردسر ایجاد کند اما بی تردید این تیم همیشه لقمه گلوگیری برای تیم‌های بالای جدولی خواهد بود. سپاهان برای این که آخرین شانس‌های خود را برای گرفتن سهمیه آسیایی جستجو کند برای گرفتن هر ۳ امتیاز به ورزشگاه آزادی می‌آید.
هفته بیست و ششم، پرسپولیس
هفته بیست و ششم لیگ برتر بی تردید مهمترین آزمون استقلال خواهد بود؛ روزی که آبی‌ها هم باید از کیفیت فوتبال خود دفاع کنند و هم برای حفظ صدر جدول بکوشند. آن‌هایی که می‌گویند پرسپولیس فوتبال بهتری نسبت به استقلال بازی می‌کند، باید حدود یک ماه و نیم دیگر صبر کنند تا ببینند مظلومی چه نقشه‌ای برای مقابله با این تیم خواهد داشت.
هفته بیست و نهم؛ تراکتورسازی
امیرقلعه‌نویی سرمربی فصل گذشته استقلال با کوهی از انگیزه به تهران می‌آید تا بتواند شکست برابر تیم سابقش در جام حذفی را جبران کند. بی تردید اگر تا هفته یکی مانده به پایان لیگ تراکتورسازی بتواند خود را در کورس قهرمانی قرار بدهد، جدال این تیم برابر  استقلال یک جنگ تمام عیار می‌شود.
هفته سی‌ام؛ صبا
هرچند استقلال در بازی رفت موفق شد صبا را ۱۰ نفره شکست بدهد اما بی تردید بازی در قم و آن هم در هفته پایانی لیگ برتر نبردی بسیار سخت محسوب می‌شود. آبی‌ها باید امیدوار باشند که در هفته‌های پیش رو طوری بازی کنند که کارشان به هفته پایانی نکشد.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.