بعیدی نژاد: برخی اشتباه ترین تفسیر را از یادداشت انتخاباتی ام ارائه کردند

مدیر کل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه درباره واکنش ها به نوشته دیروزش در اینستاگرام درباره ضرورت شرکت در انتخابات اسفندماه ۹۴ گفت: برخی افراد اشتباه ترین تفسیر را از این نوشته ارائه کردند.

حمید بعیدی نژاد روز چهارشنبه درباره انگیزه اش از نوشتن پستی اینستاگرامی در زمینه انتخابات هفتم اسفند ماه و برخی واکنش ها به آن، گفت: انگیزه نوشتن چنین پستی در اینستاگرام، صرفا ترغیب مردم به شرکت در این انتخابات بود. متاسفانه عده ای، شاذترین تفسیر را در این باره انتخاب و ارائه کردند.
وی افزود: در آن پست اینستاگرامی به تفاوت های ماهوی میان نظام انتخاباتی کشورمان و برخی کشورهای دیگر اشاره کردم و با تاکید بر وجود چنین موهبت و نعمتی در کشور، از مردم خواسته بودم تا با شرکت در این انتخابات شکرگزار این نعمت باشند.
مدیرکل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه اظهار کرد: برخی با توجه به منافع شخصی خود تلاش کردند با تفسیر به رای این نوشته، مفاهیم و معانی غیرواقعی و اختلاف برانگیز به این پست نسبت دهند.
بعیدی نژاد در پست اینستاگرام صبح امروز (چهارشنبه) خود نوشته بود که اقتدارگرایان با رای مردم به قدرت می رسند اما بعدها مردم را فراموش می کنند.
او در توضیح بیشتر این پست گفت: منظور از اقتدارگرایان، نمونه ها و مصادیق در کشورهای خارجی است که یا اصلا از طریق انتخابات به قدرت نرسیده اند و یا آنکه شاهدیم در کشورها با رای مردم روی کار آمدند اما فرصت شرکت مردم در تعیین سرنوشت خود را برای همیشه مسدود کردند. اما در نظام انتخاباتی کشور که اصولا امکان محرومیت مردم از چنین حق و فرصتی وجود ندارد، تفاسیر برخی افراد از این نوشته، تعجب برانگیز و در عین حال ایراد تهمت به نظام انتخاباتی مردمی موجود در ایران است.
وی در ادامه توضیح خویش گفت: کشورها در نظام های سیاسی جهان عمدتا به دو گروه تقسیم می شوند؛ یا از آن دسته از کشورها هستند که مردم، مسئولان عالی آن کشورها را بطور مستقیم یا غیر مستقیم انتخاب می کنند یا آنکه مردم نقشی در انتخاب مسئولان عالی کشور خود ندارند و یک نفر یا گروهی معدودی سرنوشت کشور را بدست دارند. بنده خواستم تاکید کنم که کشور ما از گروه اول به شمار می آید که این را مرهون انقلاب اسلامی بزرگ ملت ایران هستیم.
این عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان افزود: معمار بزرگ انقلاب، امام راحل از روز نخست، مشارکت مردم در ساختار سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق انتخابات را ستون اصلی نظام اعلام فرمودند که در زمان کوتاهی هم با تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی به قانون کشور تبدیل شد. تاکیدات موکد مقام معظم رهبری در اهمیت شرکت مردم در انتخابات و بیان بی بدیل ایشان که اگر گروهی از مردم حتی با نظام مشکل هم دارند در انتخابات شرکت کنند موید این اعتقاد عمیق از سوی رهبری جمهوری اسلامی به نقش بسیار مهم انتخابات در تعیین سرنوشت سیاسی کشورمان است.
بعیدی نژاد درباره ضرورت شرکت مردم در انتخابات گفت: مردم ما باید از این موهبت مهم در امکان شرکت در انتخابات برای تعیین نمایندگان خود استفاده کنند که اگر از این حق مهم استفاده نکنند به مثابه مردم در نظام هایی خواهند بود که هیچ نقشی در تعیین سرنوشت کشور خود ندارند. افتخار مردم تمدن ساز ایران نسبت به برخی دیگر از کشورها از جمله کشورهای منطقه که به هیچ وجه اعتقادی به نقش مردم ندارند، امکان تعیین سرنوشت خود به دست خود است. شکر این نعمت بزرگ ایجاب می کند که مردم عزیزمان با انگیزه در انتخابات روز جمعه شرکت نمایند و حقی که نظام کشورمان به موجب قانون اساسی در اختیار مردم قرار داده است را بطور موثر اِعمال کنند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.