مخالفت رئیس‌جمهوری با افزایش جریمه‌های رانندگی تکذیب شد

فرمانده پلیس راهور ناجا با تکذیب مخالفت رئیس‌جمهوری با افزایش ۱۰۰‌درصدی جریمه‌های رانندگی، گفت: مبالغ جدید جریمه‌های رانندگی از ۱۶ اسفندماه امسال اعمال می‌شود.

تقی مهری با هشدار به مردم درباره اعمال قطعی جرایم جدید رانندگی در سفرهای نوروزی اظهار کرد: مطابق مصوبه هیات دولت، اعمال نرخهای جدید رانندگی را از نیمه دوم اسفند آغاز می‌‌شود.
وی درباره کاهش مجدد نرخ جدید جریمه‌های رانندگی در پی مخالفت رییس‌جمهوری با افزایش ۱۰۰ درصدی نرخ‌های قبلی، اظهار کرد: این اظهارات واقعیت ندارد و ما مطابق مصوبه هیئت دولت، اعمال نرخ‌های جدید رانندگی را از نیمه دوم اسفند آغاز می‌کنیم.
وی تاکید کرد: نشنیده‌ام که رییس‌جمهوری مخالفت کرده باشد و بر اساس پیشنهادهایی که از طریق وزارت کشور و با امضای وزرای دادگستری، کشور، راه و شهرسازی و فرماندهی نیروی انتظامی به دولت ارایه و تصویب شده بود، ۱۲ تخلف افزایش ۱۰۰درصدی و یکی از تخلفات هم افزایش ۴۰۰ درصدی دارد که شامل تخلف «حرکت با سرعت ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر در بزرگراه‌ها» است و ۲۸ تخلف هم افزایش ۵۰ درصدی داشته و سایر تخلفات نیز تغییری نکرده است. بنابراین ما از ۱۶ اسفند این جرایم جدید را اعمال می‌کنیم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.