شبکه گسترده بین‌الملل بانک ملی ایران در خدمت تجارت خارجی کشور

مدیرعامل بانک ملی ایران در جلسه راهبردی واحدهای خارج از کشور بانک اعلام کرد: شبکه گسترده بین‌الملل بانک ملی ایران در خدمت تجارت خارجی کشور قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر محمدرضا حسین‌زاده در دومین نشست کمیته راهبردی واحدهای خارج از کشور که با حضور اعضای هیأت مدیره، رؤسای واحدهای خارج از کشور و ادارات کل بین‌الملل در خصوص بررسی آخرین وضعیت واحدهای خارج از کشور بانک و تعاملات فضای بین‌الملل و سیاست‌های جدید ارزی تشکیل شد، اظهار کرد: پتانسیل و تجربه حضور سالیان طولانی بانک ملی ایران در نقاط مختلف خارج از کشور باید موجب ایجاد فرصت‌ها برای توسعه و انتقال دانش در زمینه مسائل بانکداری بین‌الملل باشد و این امر امکان‌پذیر نیست مگر اینکه هماهنگی‌های لازم میان واحدهای خارج از کشور به صورت منسجم باقی بماند.
وی تأکیدکرد: تمامی واحدهای خارج از کشور و مدیریت بخش بین‌الملل باید با همفکری، ایجاد انسجام و ارتباط منسجم با یکدیگر از همه پتانسیل‌های خود در جهت حمایت و کمک به فعالان تجارت خارجی کشور استفاده کنند.
همچنین غلامرضا پناهی عضو هیأت مدیره و معاون امور ارزی و بین‌الملل بانک نیز بیان کرد: بانک ملی ایران باید با توجه به ظرفیت‌های کارگزاری‌ها در کشورهای همسایه، امکان تبادلات ارزی با ارز ملی کشورهای همجوار و ریال را فراهم کند.
وی همچنین بر تکمیل شبکه ارتباطی میان واحدهای خارج از کشور و واحدهای داخلی با استفاده از سیستم سپام تأکید کرد و گفت: مدیران با تجربه واحدهای خارج از کشور بانک باید با توجه به شرایط و تغییر و تحولات بین‌المللی و همچنین با هوشیاری تمام در جهت مدیریت ریسک‌های احتمالی اقدامات متناسب انجام دهند.
در پایان نیز محسن امین زارع رئیس اداره کل خارجه بانک به تشریح سیاست‌های جدید ارزی کشور پرداخت.
همچنین مدیران واحدهای خارج از کشور و ادارات کل بین‌الملل عملکرد، برنامه‌ها و سیاست‌های واحد تحت مدیریت خود را در جهت توسعه فعالیت‌ها تشریح کردند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.