نگاهی به اقدامات سال گذشته بانک ملی ایران در حوزه مسئولیت های اجتماعی

بانک ملی ایران در عمل به تعهدات خود برای به ثمر رساندن منابع حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز مشتریان در سی‌وهشتمین دوره قرعه‌کشی این حساب‌ها، مبلغ ۵۳میلیارد و ۹۰۰میلیون ریال به ۳۷ پروژه حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و مبلغ ۴۲هزار و ۱۲۶میلیارد و ۱۸۶میلیون ریال به ارائه تسهیلات ازدواج و ایجاد اشتغال اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، یکی از پررنگ‌ترین حوزه‌های عمل به مسئولیت‌های اجتماعی در این بانک، ساخت و تجهیز مدارس در مناطق مختلف کشور به ویژه در مناطق محروم  کشور بوده، به طوری که تنها در سال گذشته ۱۲میلیارد ریال به این منظور تخصیص یافته است.
روستاهای استان‌های سیستان‌وبلوچستان، آذربایجان شرقی، گلستان و کرمانشاه مقصد هزینه‌کرد این منابع بوده است.
احداث و جایگزینی مدارس خشتی و گلی با مدارس جدید با اختصاص مبلغ ۲۵میلیارد ریال در ۱۷ منطقه کشور و نیز تخصیص ۱میلیارد ریال برای تجهیز و تعمیر چند مدرسه در استان اردبیل از دیگر اقدامات بانک ملی ایران بوده است.
در زمینه کمک به توسعه اقدامات آموزشی، فرهنگی و بهداشتی-درمانی در مناطق محروم، استان‌های کرمان، فارس، آذربایجان غربی، گلستان، مرکزی، خراسان رضوی و ایلام مبلغ ۸میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال برای اموری از قبیل ساخت و احداث خوابگاه دانشجویی، کتابخانه عمومی، بخش ویژه و پانسیون پزشکان، مسجد، حسینیه و مرکز فرهنگی و همچنین اهدای آمبولانس از بانک ملی ایران دریافت کرده‌اند.
همچنین تا پایان سال گذشته، از محل حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز ۲۳۲هزار و ۲۲۲ فقره تسهیلات با مبلغ ۲۴هزار و ۲۰۴میلیارد و ۳۰۶میلیون ریال توسط بانک ملی ایران به ازدواج جوانان اختصاص یافته است.
علاوه بر این پرداخت ۶۳هزار و ۱۵۱ فقره تسهیلات خوداشتغالی به مبلغ ۱۰هزار و ۳۲۰میلیارد و ۸۵۹میلیون ریال از دیگر اقدامات بانک ملی ایران بوده است. در کنار این، بانک ملی ایران با اختصاص مبلغ ۱هزار و ۳۱میلیارد و ۵۱۱میلیون ریال به ایجاد ۱۳هزار و ۵۴۱ فقره مشاغل خانگی کمک کرده است. از جمله مهمترین اقدامات بانک ملی ایران، اعطای مبلغ ۴میلیارد ریال کمک برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و نیز اهدای ۲میلیارد ریال برای کمک به احداث و تجهیز بیمارستان فوق تخصصی موسسه خیریه زنجیره امید است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.