توسعه انرژی تجدیدپذیر با حضور فنلاندی‌ها در ایران

مدیر پروژه هیات فنلاندی در صنایع پاک گفت: با توجه به پتانسیل ایران در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، امشب هیات فنلاندی متشکل از 18 شرکت برای امر سرمایه‌گذاری، انتقال تکنولوژی و انجام مشاوره به ایران می‌آید.

لوتا ایرما امروز در نشست خبری با اشاره به پیشرفت‌ها و تمایل ایران برای ارتقا انرژی‌های تجدیدپذیر اظهار کرد: بعد از گزارشاتی که در زمینه فعالیت‌های ایران به دست ما رسید تصمیم بر این گرفتیم که شرکت‌های خود را برای ایجاد همکاری و انتقال تکنولوژی وارد ایران کنیم.
وی ادامه داد:‌ در این هیات علاوه بر شرکت‌هایی که در زمینه آب، فاضلاب و مدیریت هوشمند آب فعالیت می‌کنند دو شرکت نیز در زمینه صنایع غذایی و محصولات لبنی فعال هستند که قرار است در این موضوعات توافقاتی با ایران به امضا برسد.
لوتا ایرما با بیان اینکه برخی از این شرکت‌ها قبلا از پتانسیل‌های ایران بازدید داشته‌اند و برای سرمایه‌گذاری به ایران می‌آیند خاطرنشان کرد: برخی دیگر از این شرکت‌ها برای بار اول و برای دیدن پتانسیل‌های ایران به این کشور سفر کردند.
به گفته وی در حال حاضر استان‌های البرز، تبریز و اصفهان برای ایجاد شهری پاک و دریافت همکاری از هیات فنلاندی ابراز علاقه کرده‌اند که قرار است با شهردارهای این سه استان نیز ملاقات داشته باشیم.
هیاتی تجاری از کشور فنلاند با حضور وزیر کشاورزی و محیط زیست این کشور از تاریخ دهم تا سیزدهم اسفندماه از ایران بازدید خواهند کرد که در این بازدید نیز قرار است با معاون رییس جمهور،‌ رییس سازمان حفاظت محیط زیست، وزیر کشاورزی، وزیر نیرو و شهردار تهران قراردادهایی را امضا کنند.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.