نتایج نهایی آرای داوطلبان خبرگان رهبری مازندران مشخص شد/آیت الله آملی لاریجانی نفر اول شد

رئیس حوزه انتخابیه مجلس خبرگان رهبری در مازندران گفت: نتایج نهایی آرای داوطلبان خبرگان رهبری مازندران مشخص شد.

مجید حسین زادگان اظهار داشت: در اجرای ماده ۶۶ آیین نامه اجرایی، قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، در انتخابات مجلس خبرگان رهبری استان مازندران بالغ بر یک میلیون و ۶۱۸ هزار و ۲۶۳ رای اخذ شده است.
وی افزود: در مجموع آرا، آقای صادق اردشیر لاریجانی با کسب ۶۸۲ هزار و ۸۱۷ رای به عنوان نفر نخست به دور پنجم خبرگان رهبری مازندران راه یافت.
حسین زادگان بیان کرد: آقای نورالله طبرسی نیز با کسب ۶۱۲ هزار و ۶۷۳ رای به عنوان نفر دوم به دور پنجم خبرگان رهبری از مازندران راه یافت.
رئیس مرکز حوزه انتخابیه خبرگان رهبری مازندران با اشاره به اینکه آقای علی معلمی با ۵۵۶ هزار و ۷۵۰ رای به عنوان نفر سوم به خبرگان رهبری مازندران راه یافت تصریح کرد: نفر چهارم راه یافته به مجلس خبرگان رهبری از مازندران آقای سید رحیم توکل با ۴۸۸ هزار و ۸۱۷ رای بوده است.
وی بیان کرد: آقایان علی اکبر سیفی کناری، سید صادق پیشنمازی و محمد حسن گلی شیردار نیز به ترتیب با ۳۴۵ هزار و ۵۸ رای، ۲۷۵ هزار و ۱۸ رای و ۱۸۴ هزار و ۴۷۲ رای به ترتیب در رده‌های پنجم تا هفتم قرار گرفته و از راهیابی به خبرگان پنجم بازماندند.
حسین زادگان تصریح کرد: در اجرای ماده ۶۷ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان از زمان انتشار نتایج انتخابات به مدت دو روز، هیئت اجرایی مرکز حوزه انتخابیه در فرمانداری ساری، آماده دریافت شکایات است.
وی بیان کرد: به استناد ماده ۶۹ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات، کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت داشته باشند، می‌توانند ظرف یک هفته از تاریخ اخذ رای شکایت خود را به دبیرخانه شورای نگهبان تسلیم کنند.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.