وزیر دفاع : مهندسی دفاعی قادر است نیازهای نیروهای مسلح و کشور در سطح ملی و فراملی را تأمین کند

با حضور سردار سرتیپ پاسدارحسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و مسئولان مهندسی نیروهای مسلح، اولین همایش جایگاه و چشم انداز مهندسی دفاعی در تهران برگزار شد.

در این همایش سردار دهقان طی سخنانی با شکرگزاری به درگاه خداوند متعال بخاطر حضور پرشکوه مردم و خلق حماسه هفتم اسفند و قدردانی از این حضور افتخار آفرین و به یاد ماندنی با اشاره به اهمیت مهندسی دفاعی در پیشبرد اهداف و تحقق مأموریت نیروهای مسلح گفت:اگر نگاهی به گذشته مهندسی دفاعی در کشور داشته باشیم به این جمع بندی می رسیم که سیر تکاملی مجموعه مهندسی در نیروهای مسلح بسیار شکوفا، پررونق و افتخار آمیز بوده است.
وزیر دفاع ، از مجموعه مهندسی وزارت دفاع و نیروهای مسلح به عنوان یک نقطه اتکا و یک ظرفیت بسیار ارزشمند یادکرد که می تواند هم نیاز نیروهای مسلح و هم نیازهای ملی و فراملی را تأمین کند.
دهقان خاطرنشان کرد: آنچه امروز مجموعه مهندسی را به یک سرمایه ارزشمند ، بزرگ و تعیین کننده تبدیل کرده است محصول تلاش، مجاهدت، ایثار ، دانش و تجربه خیل عظیم مهندسینی است که در میادین سخت انقلاب به ویژه دفاع مقدس آب دیده و کارآزموده شده اند.
دهقان با تاکید بر اینکه این مجموعه را هم باید قدر شناخت و هم باید ارتقا بخشید گفت : مهندسی نیروهای مسلح باید با شاخص کیفیت ، سرعت و ارزان بودن خدمات ، تأمین کننده نیازهای نیروهای مسلح در همه ابعاد باشد.
وزیر دفاع با اشاره به اینکه نیروهای مسلح همواره در همه حوزه ها بویژه حوزه فناورانه پیشتاز بوده اند تصریح کرد: مهندسی نیروهای مسلح، نسلی است که جنگ را با تمام وجود تجربه کرده ، نسلی است که متناسب با نیازهای اضطراری کشور در بالاترین سطح در خدمت رزمندگان اسلام و کشور بوده است، لذا با کوله باری از تجربه و آزمون، قادر است ضمن تأمین نیازهای نیروهای مسلح و افزایش ضریب امنیت در خدمت توسعه ملی هم قرار گیرد؛البته آنجا که بخش خصوصی و واحدهای کوچک نمی توانند ورود کنند مهندسی نیروهای مسلح ورود می کند.
دهقان تصریح کرد: باید با نگاه به آینده و آینده پژوهی به دنبال توسعه و تکامل در همه حوزه ها از مواد تا توسعه و استقرار و حفظ محیط زیست ، ضریب امنیتی را افزایش و آسیب ها را کاهش دهیم.و این مهم در سایه اعمال یک مدیریت کارآمد ، توانمند ، منسجم و یکپارچه ، انعطاف پذیر و رعایت کامل اصول و ارزش ها و قوانین و مقررات میسور است.
وزیر دفاع گفت:هرچه از این ظرفیت عظیم به صورت متراکم و هماهنگ تر استفاده کنیم اثر بخش تر و نقش آفرینی آن بیشتر خواهد شد.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد :برگزاری این همایش به همزبانی و اشتراک نظر ، هم افزایی در اجراء، توسعه فنی و رعایت استانداردها منجر شود و نقطه عطفی در سیر تکامل مهندسی نیروهای مسلح باشد و انشاء الله نتایج آن را در آینده نزدیک شاهد باشیم.
در ادامه این همایش وزیر دفاع با اهدای لوح تقدیر به خانواده شهید محسن صفوی فرمانده قرارگاه صراط المستقیم وزارت دفاع در دوران دفاع مقدس از ایثار و خدمات ارزشمند آن شهید گرانقدر و خانواده محترم و صبورشان تجلیل کرد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.