توافق ۵ میلیارد یورویی امروز ایران و کره جنوبی

وزیر اقتصاد از امضای تفاهم نامه اولیه ۵ میلیارد یورویی میان ایران و کره جنوبی در روز جاری خبر داد و اعلام کرد:‌ رئیس جمهور کره جنوبی برای توسعه همکاری‌ها اردیبهشت ۹۵ به ایران سفر می‌کند.

علی طیب نیا پس از دیدار با وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی در جمع خبرنگاران گفت: سفر رئیس جمهور کره جنوبی به ایران نقش موثری در توسعه همکاری‌های دو کشور به ویژه سرمایه گذاری در ایران خواهد داشت.
وی با بیان اینکه هر دو کشور علاقه مند به توسعه همکاری های مشترک هستند، گفت: امروز تفاهم نامه اولیه ۵ میلیارد یورویی میان ایران و کره جنوبی به امضا رسید.
طیب نیا گفت: ‌در گذشته نیز موافقت نامه ای با اگزیم بانک کره جنوبی به ارزش ۸ میلیارد یورو امضا شده که تامین مالی طرح های مختلف در ایران را بر عهده گرفته است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود:‌ کره ای ها در مجموع معادل حدود ۱۵ میلیارد دلار حجم تامین مالی برای اجرای طرح‌های تولیدی ایران را بر عهده گرفته اند.
وی گفت: در نشستی که امروز با وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی داشتم، وی از ابراز علاقه شرکت‌های کره ای برای فعالیت در صنعت خودروسازی، نفت، گاز و گردشگری در ایران خبر داد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.